Horoskop na týždeň od 16.5. do 22.5.2016

Po dynamických týždňoch - a pre niektorých aj mesiacoch - tu máme jeden mimoriadne príjemný týždeň, skoro by sa dalo povedať, že hviezdy si všetko odpracujú za nás. Dostatok energie, nové príležitosti aj rozumné zváženie, na čo máme a čo by už bolo nad naše sily, to budú naše devízy na tieto dni. Čakajú nás múdre rozhodnutia, postup v kariére, výhodné nákupy aj dobré obchody. Na druhej strane však nejaké tie obmedzenie, čakajúce na uplatnenie, vo vzduchu visia, je dobré o nich vedieť. Nemali ...

... by sme "mať veľké oči", ani chcieť, mať či očakávať priveľa - aj optimizmu, to už by bola naivita. Nedúfajme tiež, že veci sa vyriešia "samé", nečakajme ani veľké pokroky pri duchovných snaženiach. 

Astrologické zaujímavosti: To najdôležitejšie z celého týždňa - z astrologického hľadiska samozrejme - sa udeje v jeho závere. V piatok pooobede prechádza Slnko zo znamenia Býka do znamenia Blížencov, nástup znamenia Blížencov však bude pozvoľný, znamenie Býka si svoje kvality a presvedčivosť - hoci v menšej miere - ešte zopár ďalších dní udrží.
V sobotu poobede prechádza Lilit z Váh do Škorpióna (v tomto znamení bude do polovice februára budúceho roku) a v nedeľu poobede sa Merkúr - po vyše trojtýždennej pauze - vyberie na dalšie tri mesiace znovu direktívnym, priamym smerom. Ak sme tie uplynulé tri týždne využili na spracovanie dojmov a skúseností z predchádzajúcich mesiacov, využili sme toto retrográdne obdobie optimálne.

Luna tento týždeň dorastá, do pondelka večera bude v Panne, do štvrtka rána bude prechádzať Váhami a do soboty večera Škorpiónom. Zvyšok víkendu nájdeme Lunu v znamení Strelca.
V sobotu ani nie hodinu pred polnocou bude v Strelcovi vrcholiť spln; vieme, že nás jeho vplyv môže rozhodiť, preto nebudeme vyhľadávať žiadne konfliktné situácie ani rizikové stretnutia.
Ďalšie problematické obdobia týždňa s ohľadom na okamžité umiestnenie Luny vo zvieratníku môžu byť v stredu pár hodín pred a po obede, vo štvrtok ráno, okolo polnoci zo soboty na nedeľu a pár posledných nedeľných hodín.
Ako som spomínal, pozitívne vplyvy v tomto týždni výrazne prevládajú, a Luna ich v piatok poobede ešte umocní.

Cítite, že prichádza, priamo už tu je, Vaše šťastné obdobie? A chcete jeho vplyv maximálne využiť? Na závažné životné rozhodnutia, či len tak, neprepásť ho? Príďte na výklad, astrológia Vám tieto vplyvy zrozumiteľne osvetlí.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života .
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Seminár
 Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop  sme počas prvého májového víkendu absolvovali; ak by bol záujem, môže sa v najbližších týždňoch či mesiacoch zopakovať.

Tie pokračujúce môžu byť koncom mája a v júni, a od septembra po december. 
Termíny sa prispôsobia
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 2 2 1
Býk 1 2 2 4 4 2 2
Bli 2 2 2 4 4 3 4
Rak 2 4 5 2 2 3 4
Lev 3 3 3 5 4 2 2
Pa 1 2 2 2 2 1 3
2 2 2 4 4 3 2
Ško 2 2 2 2 2 2 2
Str 3 3 3 3 3 3 4
Koz 2 3 3 2 2 2 2
Vod 2 1 1 3 3 2 1
Ry 3 4 4 2 2 2 5

 

ˆ Milan Jurášek, 15.03.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia