Horoskop na týždeň od 17.10. do 23.10.2022

Týždeň Venuše, táto v horoskopoch symbolizuje harmóniu, ústretovosť a lásku, vo všetkých podobách. Celý tento mesiac prechádzala "svojím" znamením Váhy, dostali sme príležitosť dotiahnuť naše vzťahy do vyššieho stupňa harmónie, aj opraviť, čo sa dá. Šanca bola nájsť spoločnú reč aj na spoločenskej či medzinárodnej úrovni, to sa žiaľ v žlto modrej oblasti nevyužilo. Venuša dohnala Slnko a práve tento týždeň sa budú v účinkoch vzájomne maximálne posilňovať. Šarm, osobný magnetizmus, zábava, nové známosti aj lásky, zvýšená kreativita, zlepšenie zdravia, toto ...

... všetko nás čaká. Posilní to aj harmonický Mars, možno žiarlivosťou či nástojčivosťou zasa skomplikuje jej kvadratúra s Plutom. Počas víkendu budeme konštruktívni aj praktickí, dáme si do poriadku aj to, čo doteraz nešlo. Alebo do čoho sa nám nechcelo. Netreba zabúdať, že základná tónina aj tohto týždňa je stret medzi starým, konzervatívnym a novým, novátorským. A pozitívny prínos brzdiaceho Saturna v tejto dobe môže byť to, že ustráži, aby to uránske nebolo až príliš nové, uletené.

Astrologické zaujímavosti: Nadvláda spoločenského znamenia Váhy v nedeľu končí, doobeda sa presúva z tohto znamenia do nasledujúceho Škorpióna Venuša a hneď po obede aj Slnko. A v tento deň skoro ráno prestáva byť Saturn vo Vodnárovi retrográdny a po otočke sa pomaly vyberie správnym smerom. V nedeľu aj počas ďalších dní môže byť preto všetko ináč, Pluto (= boh podsvetia Hádes) ako vládca Škorpióna už nie je retrográdny a iste má pre nás niečo dosiaľ tajné už nachystané. Veci (= procesy, udalosti) sa dávajú do pohybu

Luna bude v pondelok a počas prvých utorkových hodín vo vodnom znamení Raka, do štvrtka večera v ohnivom Levovi a do nedele nadránom v zemitej Panne. Zvyšok nedele bude potom Luna prechádzať vzdušným znamením Váhy.

Pôsobenie planét a ich aspektov je počas týždňa výrazné, takže vplyv Luny a jej aspektov bude voči iným týždňom slabší.
V sobotu nám môže priniesť emocionálnu nestabilitu, v utorok ráno a vo štvrtok počas dňa zasa pohodu a životný optimizmus.
Prvá veta ale neplatí na kritický pondelok, množstvo neharmonických aspektov naznačuje, že je múdre robiť len bežné veci (ja napr. po rozbore, ktorý predchádza tejto interpretácii horoskopu som "prekopal" svoj zajtrajší, teda pondelkový program a väčšiu časť z toho presunul na omnoho vhodnejší utorok).
Ešte toto: obohacujúce "intimčo" nám zasa pekne vychádza na sobotný večer. :)  

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom?
Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, v tejto pohnutej dobe len on-line, individuálne, "na diaľku"- mobilom, cez Skype alebo ináč; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Ak máte záujem, ozvite sa!
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 1 1 1 3 3 2
Býk 3 3 3 2 2 2 4
Bli 3 1 1 1 3 3 1
Rak 4 2 4 2 2 2 4
Lev 3 1 1 1 2 2 1
Pa 3 2 2 2 2 2 2
4 1 1 1 2 3 2
Ško 2 3 3 2 3 3 2
Str 3 1 1 1 3 3 2
Koz 4 4 4 4 2 2 3
Vod 2 4 4 4 2 2 1
Ry 3 2 2 2 4 4 4

ˆ Milan Jurášek, 16.10.2022


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia