Horoskop na týždeň od 17.10. do 23.10.2016

Čaká nás mimoriadny pondelok, ak budeme pozorní a vnímaví aj na malé signály, môžeme si až nečakane polepšiť. Viac sa to bude asi týkať znamení zemského a vodného živlu, no šance máme všetci! Mnohí z nás však pravdepodobne tieto príležitosti uchopia nesprávnym spôsobom alebo sa pustia do akcií prihorlivo a výsledok môže nielen neodpovedať vyloženej námahe, ale byť výrazne mínusový. Hlavná tendencia tohto týždňa - a mnohí sme mohli jej narastajúce účinky pozorovať už počas uplynulého víkendu - je konjunkcia Marsa, odhodlaného bojovníka s Plutom, generálom taktikom, ...

... ktorá bude vrcholiť v stredu. Poznačí však celý tento týždeň. Je na nás, čo s týmto nadbytkom energie urobíme, ako ju využijeme alebo podceníme, nezvládneme, zneužijeme. Pozor, je to energia aj sexuálna a dobyvačná!
Môžu prebiehať tvrdšie a neľútostnejšie politické boje, môžu prísť ohlasy z krajín s množstvom emigrantov aj s veľkým zbrojným potenciálom, tiež z oblastí, kde sa naozaj fyzicky bojuje. Snáď sa nevystupňuje napätie, ktoré vo svete stále narastá do niečoho naozaj hrozivého...
Hľadám priaznivý aspekt na tento týždeň, v sobotu je tu sextil Marsa s Lilit (a počas týždňa sextil Pluta s Lilit doznieva), to je tiež o akcieschopnosti a sexuálnom dobýjaní... Takže tak.
Pozor aj so zdravím, najmä s prepínaním a srdiečkom. 

Astrologické zaujímavosti: Počas tohto týždňa sa toho - astrologicky zaujímavého - udeje viac. V utorok ráno prejde Venuša zo Škorpióna do Strelca, na necelé štyri týždne nám prinesie viac optimizmu, do emócií idealizmus a možno aj určitú naivitu. To najdôležitejšie sa však udeje v nedeľu po polnoci, Slnko opúšťa Váhy a vchádza do znamenia Škorpióna. Tým sa astrologická atmosféra výraznejšie zmení, Váhy prestanú byť dominantné (nakoniec, tento rok bol počas uplynulého mesiaca vplyv energií znamenia Váh len priemerný, veľa harmónie sme si neužili) a zvýrazní sa vodný živel. Popri znamení Škorpióna bude silné aj znamenie Ryby

Luna tento týždeň cúva, začiatkom týždňa - až do utorka podvečer - bude prechádzať Býkom, do štvrtka podvečer Blížencami a do soboty neskorého večera Rakom. Zvyšok soboty a nedeľu ju nájdeme v znamení Leva.

V sobotu večer, ešte na konci znamenia Raka, vytvorí Luna so Slnkom na poslednom stupni znamenia Váh kvadratúru; táto tenzia môže priniesť do našich životov niečo nečakané. Treba sa viac kontrolovať!
Ďalšie, na spracovanie náročnejšie chvíle až hodiny počas tohto týždňa sú:  v utorok od poobedia až do polnoci, v stredu od rána až do poobedia, počas noci z piatka na sobotu a vlastne počas celej soboty.
Od skorého pondelkového rána až do obeda budú zároveň pôsobiť aj Lunou vyvolané priaznivé vplyvy, ďalšie môžeme očakávať v stredu večer. 

Ste pred rozhodnutím, je viac možností a Vy chcete zhodnotiť klady a zápory každej z nich? Príďte na výklad, astrológia Vám pomôže!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre pokračujú aj v jeseni, úvodný
seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop  chystáme na víkend 12. a 13. novembra.
Termín sa môže prispôsobiť
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 3 4 5 4 3
Býk 4 2 4 2 2 2 3
Bli 2 1 1 1 3 1 1
Rak 2 3 4 1 2 4 1
Lev 3 1 1 1 3 1 2
Pa 2 2 3 3 3 2 2
4 1 2 2 3 2 1
Ško 2 1 2 1 2 1 3
Str 2 1 2 2 3 2 1
Koz 2 2 4 3 4 3 2
Vod 3 2 2 1 2 2 2
Ry 2 2 3 3 3 3 3

ˆ Milan Jurášek, 15.09.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia