Horoskop na týždeň od 17.4. do 23.4.2017

Týždeň pred nami vyzerá pohodovo, rozhodne bude príjemnejší ako tie dva predošlé. Veď tu máme Veľkonočný pondelok! Výbušnosti a rôzne obmedzenia, s ktorými sme sa doteraz pasovali nehrozia, dostaneme tiež príležitosť mnohé napraviť. Aj v tomto týždni bude pre mnohých prioritná oblasť ústretovosti, porozumenia a vzťahov. Tak ako v minulom budeme mať čas "vylízať si rany" z rôznych citových frustrácií, ospravedlniť sa aj nájsť vhodné slová žiadosti o odpustenie, nájdeme aj nové východiská. Tým bude priať najmä druhá polovica týždňa, mnohí sa "odstrihnú" ...

... od svojej ťaživej minulosti, ďalší zasa nájdu nové, bezbolestné a prekvapivo jednoduché riešenia. Pozor však, piatok a sobota môžu byť - nielen pre oblasť vzťahov - kritické dni; to najhoršie čo môžete urobiť je "tlačiť na pílu"! 

Astrologické zaujímavosti: Tentokrát máme toho viac. Bezpochyby najvýraznejšia astrologická udalosť týždňa je prechod Slnka do znamenia Býka, v stredu tesne pred polnocou.
Vo štvrtok máme takéto udalosti až dve: po obede sa Pluto dostáva do svojej retrográdnej fázy, po dobu vyše piatich mesiacov sa bude vracať horoskopom zdanlivo naspäť (spolu asi o  dva a pol stupňa).
A večer sa retrográdny Merkúr na približne 4 týždne vráti z Býka do predchádzajúceho znamenia Barana. Ponúkne nám - a snáď s lepším výsledkom - znovu zopakovať niektoré lekcie z druhej polovice marca. Presnejšie podľa náplne astrologického domu, ktorým tranzitujúci Merkúr v našom Osobnom horoskope prechádza.
V piatok na obed prejde Mars z Býka do znamenia Blížencov. Zostávajúce pevné znamenia (okrem Býka) - teda Levi, Škorpióni a Vodnári si môžu vydýchnuť. Prechodné, skoro jeden a pol mesačné oslabenie a strata výkonu skončili, znovu môžu s plnou energiou zabrať.

Luna počas týždňa ubúda, v pondelok hodinu po polnoci prejde zo Strelca do Kozorožca, kde sa zdrží do stredy obeda. V nasledujúcom Vodnárovi pobudne až do piatka neskorého večera a zvyšné dni strávi Luna prechodom znamením Rýb.
V stredu počas dňa vrcholí dynamická kvadratúra medzi Lunou a Slnkom, ktorá môže ovplyvniť, rozladiť či vytočiť najmä citlivejšie a labilnejšie povahy. Ďalšie problematické chvíle až hodiny nám môže Luna priniesť v utorok od skoršieho rána až do poobedia, vo štvrtok okolo obeda, od piatka večera až do soboty nadránom.
Iným však môže Luna okolo polnoci z piatka na sobotu priniesť nový impulz na štart do budúcnosti. Ďalšie pozitívne chvíľky by mohli byť v stredu ráno.

Prešľapujete na mieste, potrebujete nasmerovať, "nakopnúť"? Aj pre Vás je tu astrológia so svojimi postupmi a výkladmi. Stačí sa ozvať, email nájdete nižšie!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 3 3 1 3 3
Býk 1 1 1 3 2 1 1
Bli 2 2 2 3 1 3 3
Rak 3 4 3 2 2 2 2
Lev 3 3 2 5 4 3 3
Pa 1 1 1 3 2 4 4
3 3 3 2 2 2 2
Ško 2 2 4 5 3 3 3
Str 4 4 2 1 1 4 4
Koz 2 2 1 2 2 3 3
Vod 2 2 1 1 1 3 3
Ry 3 3 2 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 15.03.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia