Horoskop na týždeň od 17.4. do 23.4.2023

Počas tohto týždňa nás ovplyvnia tri v rôzne energie. V pondelok a utorok môžme ešte rátať s priaznivými dozvukmi konjunkcie z minulého týždňa, spojenia Slnka s Jupiterom. Ešte môžme pozbierať nejaké pozitívne bodíky z toho, čo sme počas neho začali. Ďalšie dni nám môžu znepríjemniť rôzne výzvy, aj nečakané. Môže to byť o vnútornej potrebe presadenia sa, ale aj o nutnosti prispôsobiť sa niekomu abicióznejšiemu alebo ustúpiť v rámci firemnej hierarchie. Iným sa zasa niečo, čo doteraz fungovalo, pokazí alebo situácia sa vyvinie horšie, ako plánovali. Záver týždňa môže...

...všetko napraviť, ponúkne sa výhodná spolupráca, najmä ak sme si niečo počas týždňa rozvážne, nenápadne pripravovali. Iní budú mať počas víkendu nevšedné zážitky, či už vo dvojici, vo väčšom kolektíve (spoločný výlet, seminár) alebo z vystupovania na verejnosti.  

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj počas apríla

+ ďalšia ZĽAVA  -10%, tento týždeň pre Baranov aj Býkov
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: V tomto týždni sú dokonca dve. Vo štvrtok predobedom opustí Slnko bojovné znamenie Barana a prejde do rozvážneho znamenia Býka. Z ráznosti sa prejde skokovo do rozvážnosti.
A v piatok, tak isto predobedom sa (ako prvá planéta v tomto roku) stane retrográdnym Merkúr. Procesy, ktoré má pod patronátom sa na vyše tri týždne zastavia, spomalia, prehĺbia. Napr. myslenie, kombinovanie, vyjadrovanie, písanie. V druhej polovici týždňa by sme (pribrzdený, zdanlivo zastavený Merkúr) nemali uzatvárať ani podpisovať nič dôležité. Žiadne zmluvy!

Luna začne svoju púť vo vodnom znamení Rýb, v utorok nadránom prejde do ohnivého Barana a vo štvrtok ráno do zemitého Býka. A v sobotu na obed sa presunie do vzdušného znamenia Blížencov, kde bude až do konca víkendu..

Prechádza teda znameniami, ktoré sú obsadené planétami, prakticky každý deň vytvorí konjunkciu s nejakou planétou. A to výraznejšie ovplyvní celkovú astrologickú atmosféru.
Najdôležitejšia z nich bude spojenie Luny so Slnkom na úplne poslednom stupni znamenia Barana. Tento nov je spojený s úplným zatmením Slnka, u nás ale nepozorovateľným, teda s o niečo slabším účinkom v týchto končinách. Oblasť okolo Austrálie, okolitých ostrovov a čínskych morí bude naopak týmto zatmením výrazne ovplyvnená, až do približne pol roka sa dajú očakávať nejaké vyexponovania situácií (bojovný Baran). Zemetrasenia, sopky, Taiwan?

V pondelok poobede môžme byť empatickí, citliví až precitlivelí, ovplyvní to prácu aj naše vzťahy. Streda je výborná, venujme sa sebe aj najbližším, v piatok sa naše snahy uniknúť rutine a zažiť niečo vzrušujúce môžu aj obrátiť voči nám. Iní sa budú rozhodovať podľa momentálnej nálady.

A aký bude víkend? Mnohým sa nebude chcieť v sobotu vynoriť zo svojich snov, okolo obeda budeme ambiciózni a k večeru nás môže niečo zaskočiť. Naopak, celá nedeľa bude pokojná, príjemná a ústretová, mnohí si opravia vzťahy s najbližšími.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 4 4 3 3 2 3
Býk 3 2 2 2 2 1 2
Bli 3 2 2 2 2 1 2
Rak 2 3 2 3 2 2 2
Lev 2 1 1 4 4 3 3
Pa 2 2 2 1 1 1 3
3 2 2 2 2 1 1
Ško 1 3 3 2 2 1 2
Str 3 1 1 2 2 1 2
Koz 1 3 3 1 1 1 3
Vod 2 2 2 3 3 3 3
Ry 2 2 2 2 2 2 4

ˆ Milan Jurášek, 16.04.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia