Horoskop na týždeň od 17.5. do 23.5.2021

Čo môžme, urobme počas prvých dvoch dní týždňa, mali by sme zvládnuť skoro všetko! Niekto sa môže rozhodnúť začať s jogou či s inou východnou technikou sebarozvoja, iní budú zasa ľahšie ako inokedy skúmať svoje vnútorné vesmíry. Počas ďalších dní bude náročnejšie - radšej nesľubujme, čo nemôžeme splniť, aj s optimizmom odtiaľ-potiaľ! Iní môžu - a to bude najsilnejší vplyv, vygraduje v nedeľu - začať pochybovať o ľuďoch, svojich rozhodnutiach, pomaly o všetkom. Máme tu aj niečo pozitívne: najmä v strede týždňa zistíme, že sa môžeme na partnera vo všetkom ...

... spoľahnúť, iní zasa nájdu riešenia, ako vyjsť aj s menším množstvom peňazí.   

Astrologické zaujímavosti: Na tento týždeň máme až dve - vo štvrtok neskôr večer opustí Slnko znamenie Býka a na mesiac prejde do znamenia Blížencov, tieto energie nás môžu nabudiť a staneme sa pružnejší, komunikatívnejší.
Od nedele predobedia začne byt Saturn retrográdny, pôjde znamením Vodnára zdanlivo naspäť. Počas nasledujúcich vyše štyroch mesiacov by sme mali najskôr dotiahnuť nedorobené staré veci, až potom sa púšťať do nových.   

Luna ako najrýchlejšie vesmírne teleso prejde aj tento týždeň niekoľkými znameniami. V pondelok po obede prejde z Raka do Leva, kde bude až do stredy skoro do polnoci. Nasledujúcou Pannou bude prechádzať až do soboty nadránom a v znamení Váhy pobudne potom až do konca víkendu. Svojimi vplyvmi - aspektami s ostatnými planétami v horoskope - ovplyvní celkovú astrologickú atmosféru asi takto:
V pondelok doobeda sa strážme, aby sme svojou precitlivelou reakciou niečo zbytočne nevygradovali. Ak v utorok od obeda do úplného večera zistíme, že niečo nejde, netlačme na pílu, neimprovizujme! Ak sa to dá, odložme to na ďalší deň! V piatok poobede nás zmätočné konanie alebo časový stres môže pripraviť nielen o peniaze. A večerné vyrazenie za zoznámením sa skončiť všelijako :-) .

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.
A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom?
Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, v tejto pohnutej dobe len on-line, individuálne, "na diaľku"- mobilom, cez Skype alebo ináč; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Ak máte záujem, ozvite sa!
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 2 3 3 5 5
Býk 2 3 3 3 3 2 2
Bli 1 1 1 4 4 1 1
Rak 2 3 4 2 2 3 4
Lev 3 4 4 3 3 1 1
Pa 2 3 3 4 4 3 3
1 1 1 3 3 1 1
Ško 1 3 3 1 1 3 3
Str 1 2 2 3 3 1 1
Koz 3 4 4 2 2 3 3
Vod 2 4 4 2 2 1 1
Ry 2 4 4 4 4 2 2

ˆ Milan Jurášek, 16.05.2021


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia