Horoskop na týždeň od 17.6. do 23.6.2019

Atmosféra určitej nekonkrétnosti a neschopnosti vidieť veci a udalosti reálne, pohľadom z rôznych strán (Neptún a jeho aspekty) sa prenesie z uplynulého víkendu aj do prvých dní tohto týždňa. Takáto nálada vyhovuje viac umelecky založeným, my ostatní by sme si mali dať pozor, aby sme príliš razantne nepresadzovali niečo, čomu veríme len my sami. Môžeme rýchle myslieť a ešte rýchlejšie konať, pozor na to! Najmä v dňoch strede týždňa rátajme s útočnosťou pri komunikácii, razantnosťou pri presadzovaní si svojho, aj s rôznymi potýčkami a provokáciami. Záver týždňa zasa preverí ...

...náš zmysel pre zodpovednosť, schopnosť odolať pohodlnosti aj prispôsobiť sa daným podmienkam. Na celý tento dosť náročný týždeň platí, čo som spomenul v Vplyv planét v júni.

Astrologické zaujímavosti: Na pomyselnom tróne budú Blíženci sedieť až do piatka skoršieho večera, práve vtedy sa z Blížencov presunie Slnko do  znamenia Raka. Je to najvýznamnejšia astrologická udalosť týždňa aj mesiaca - bude letný slnovrat - začína nám leto.
Do ďalších dní a týždňov môžeme teda rátať so zvýrazneným účinkom znamenia Raka, spolu so silnými Rybami aj vodného živlu. Rovnako výrazný je, bol aj ešte celé mesiace bude tiež zemský živel - znamenie Kozorožca.
Máme tu aj druhú zaujímavosť: v piatok poobede zmení Neptún svoj chod na retrográdny, zdanlivo spiatočný. Až do konca novembra pôjde teda znamením Rýb zdanlivo naspäť.

Luna bude v pondelok až do večera v Strelcovi, v tomto znamení bude predobedom aj spln, Luna vytvorí presnú opozíciu so Slnkom na 26.-tom stupni znamenia Blížencov. Určité veci, situácie, koncepty a projekty sa (najmä počas uplynulých dvoch týždňov - od posledného novu v Blížencoch) svojím vlastným spôsobom (a dokonca aj bez nášho pričinenia) vyvíjali a dospeli k svojmu vrcholu. Už sa nedajú odkladať, treba ich riešiť, zaujať jednoznačné stanovisko, zodpovedný postoj. No neunáhlime sa, aby nám niečo neuniklo! Náš prvý, no ani druhý pohľad na situáciu nemusí byť správny, stále platí to staré, známe: "trikrát merať, raz strihať!"
Do štvrtka nadránom bude Luna v Kozorožcovi, do soboty poobedia vo Vodnárovi a zvyšok týždňa potom v Rybách.

Okrem hore spomenutého splnu môžeme počas týždňa rátať s nasledujúcimi zaujímavými chvíľkami, hodinami: od stredy skorého rána až do večera nám bude asi zaťažko rozlúčiť sa s niečím, čo má zostať v minulosti. Naopak v piatok poobede a podvečer nám príde úplne prirodzené vydať sa za novým a staré nechať tam, kde je. Bohatá ponúknutými možnosťami a priaznivá našim zámerom bude aj sobota podvečer, naopak počas prvých nedeľných hodín sa - tí, čo budú hore - môžu stretnúť aj s niečím pre nich obmedzujúcim či frustrujúcim. No a nedeľa večer nám môže ponúknuť cesty za niečím neskutočným až magickým. Možno to bude mimoriadny kultúrny zážitok, iní dajú prednosť svojim fantáziám či ponorom do vlastného vnútra.

Ak sa ani v tomto dosť náročnom týždni nemôžete vyhnúť určitým rozhodnutiam, obráťte sa na astrológiu. Svojimi výkladmi Vám iste pomôže, tak ako pomohla aj mnohým predtým.
Astrologické výklady Vám ozrejmia súvislosti, ukážu východiská, poskytnú riešenia. Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopupu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 5 5 3 3 2 3
Býk 4 2 2 3 3 2 3
Bli 4 4 4 2 2 1 3
Rak 4 4 5 3 1 1 2
Lev 2 2 2 2 2 2 2
Pa 2 2 2 2 2 1 2
2 3 3 1 1 1 3
Ško 2 2 2 3 3 1 1
Str 1 2 2 1 1 1 4
Koz 2 1 1 2 2 1 1
Vod 2 2 2 2 2 1 2
Ry 3 3 3 3 3 2 4

ˆ Milan Jurášek, 01.06.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia