Horoskop na týždeň od 17.7. do 23.7.2017

Počas prvých dní týždňa nás môže až poblúzniť nepriaznivo aspektovaná Venuša, tá vládne všetkému, čo súvisí so vzťahmi, s láskami, s estetickým cítením, so všetkým krásnym a zmyselným. Jej kvadratúra s Neptúnom, planétou preludov naznačuje, že všetkého spomenutého bude nejako príliš či neprimerane. Pre mnohých to bude pokračovanie či vyvrcholenie tendencií z predchádzajúceho víkendu. Iným zasa môže spôsobiť ťažkosti rebelantský vplyv kvadratúry Marsa s Uránom, tiež spomenutý v predchádzajúcej predpovedi na víkend. Najsilnejší - a počas týždňa stále silnejúci - bude ...

 

... vplyv konjunkcie Marsa so Slnkom. Prinesie nám silnú vôľu, odvahu a  bojovnosť; všetko do čoho sa pustíme bude pre nás hračka. V druhej polovici týždňa budeme mať aj príležitosť vylízať sa zo starých rán. Pochopíme - a prijmeme - prečo sa niečo v našej minulosti odohralo práve tak a nie ináč. Ale len vtedy, ak tomu dáme priestor a nebudeme netrpezliví a výbušní. Nepáľme za sebou mosty!

Astrologické zaujímavosti: Aj tento týždeň Luna cúva - na oblohe vytvára písmeno C - a speje k novu, ktorý bude vrcholiť v nedeľu pred obedom, už v znamení Leva. Pretože deň predtým, v sobotu podvečer do znamenia Leva prešlo z Raka Slnko. Z astrologického pohľadu je prechod Slnka z jedného do nasledujúceho znamenia vždy najvýznamnejšia udalosť týždňa. Platí to aj pre tento - znamenie Lev sa stane od soboty vo svojom pôsobení naozaj presvedčivé; o to viac, že dva dni predtým, vo štvrtok hneď po obede prešiel do Leva z Raka aj Mars.

Luna prechádza v pondelok ráno z Barana do Býka, v stredu neskôr ráno do nasledujúcich Blížencov a v piatok pred obedom do Raka. Posledný prechod Luny bude v nedeľu pred obedom, do znamenia Leva.
Luna ako najrýchlejšie sa pohybujúce nebeské teleso zaujme počas tohto týždňa niekoľko špecifických postavení voči ostatným planétam; k  hodinám náročnejším na spracovanie patria už prvé pondelkové - od polnoci do rána,
ďalej v stredu okolo obeda, vo štvrtok od rána až do poobedia, v sobotu okolo obeda a v nedeľu doobeda, počas novu aj pár hodín pred novom.
Luna nám môže priniesť aj priaznivé udalosti; počas tohto týždňa najmä v utorok od rána do obeda, tiež v piatok skoršie ráno. 

Čaká Vás určitý reštart?
V nejakej konkrétnej životnej oblasti, alebo vo viacerých zároveň? (Niečo ako tri morové rany?)
A hľadáte ten najvhodnejší spôsob, "ako na to"?
Astrológia Vám môže pomôcť!
Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 3 1 1 3 1
Býk 2 2 2 2 2 2 2
Bli 3 3 1 1 2 2 1
Rak 3 1 2 4 2 3 4
Lev 3 3 2 2 2 2 2
Pa 3 3 3 3 2 2 2
2 2 1 1 2 3 1
Ško 2 2 2 2 2 3 4
Str 2 2 2 2 2 3 1
Koz 2 2 4 4 4 4 2
Vod 3 3 2 2 2 2 2
Ry 2 2 3 3 2 3 2

ˆ Milan Jurášek, 15.06.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia