Horoskop na týždeň od 17.8. do 23.8.2020

Aj tento týždeň bude Mars - neohrozený bojovník - neprehliadnuteľný, od pondelka až do nedele. V prvej polovici týždňa rátajme s pokračovaním činorodých tendencií z predchádzajúceho víkendu, žiadna výzva nebude pre nás priveľká, skôr sa budeme musieť brzdiť, aby sme nešli do všetkého príliš "hrrr". Využime tieto tvorivé energie, lebo každým dňom viac, a v druhej polovici týždňa už s výrazným vplyvom sa Mars dostane do kvadratúry s obmedzujúcim Saturnom. Neurobia dobre tí, čo si rozrobené veci odložia na neskôr, na ďalšie dni - veľa z toho sa im nepodarí dokončiť. Možno to ...

... bude aj až - "narazila kosa na kameň" :-( . Pozor tiež za volantom, pri akomkoľvek riziku (pochybné aktivity podnikateľské, športové), hrozia aj zlomeniny! 

Astrologické zaujímavosti: Luna bude tentokrát až v piatich znameniach. V pondelok ráno prejde z Raka do Leva, v stredu dopoludnia do Panny a v piatok pred obedom do Váh. Zo znamenia Váh prejde v nedeľu hneď poobede do nasledujúceho Škorpióna.

Prvé dni týždňa sa ponesú v duchu presvedčivosti energií ohnivého živlu. Vo štvrtok skoro ráno Merkúr naznačí, že nadvláda ohnivého živlu čoskoro skončí - prejde z Leva do znamenia Panny. No a v sobotu podvečer opustí znamenie Leva aj Slnko a presunie sa do znamenia Panny, posledného letného znamenia. Je to najdôležitejšia astrologická udalosť týždňa.

Druhá najdôležitejšia udalosť bude nov v znamení Leva, v stredu nadránom. Luna sa stretne so Slnkom na 27. stupni znamenia Leva. V prvom dome sebapresadenia, s Ascendentom v Levovi. Dobrá správa je, že nov (= nový začiatok) je harmonicky aspektovaný trigónom na Mars v Baranovi. Prevládajúci ohnivý živel potvrdzuje dostatok energie nielen fyzickej (dobré pre šport a pohyb všeobecne), kreativitu a nadšenie pre vec. Netreba sa báť nových začiatkov, Slnko a Luna sú v okamihu novu súčasťou konfigurácie Jod s ťažiskom na Saturnovi v 6. dome každodennej práce; mnohí sa smelo pustia do budovania novej pracovnej budúcnosti. A hviezdy úspech v týchto oblastiach skoro zaručujú.
Pre konkrétneho jednotlivca je vhodné pozrieť, do ktorej časti jeho Osobného horoskopu tento nov "sadne" a aké planéty alebo citlivé body horoskopu bude a ako aktivovať.

Samozrejme, všetky z vyššie uvedených tendencií sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 2 2 2 4 4
Býk 3 3 1 1 1 3 3
Bli 1 1 1 4 3 3 3
Rak 2 2 2 2 3 4 4
Lev 1 1 1 1 1 1 1
Pa 2 2 1 1 1 1 3
3 3 2 3 3 4 4
Ško 3 3 3 2 2 4 4
Str 2 2 2 3 3 3 3
Koz 2 2 1 1 2 4 4
Vod 4 4 2 2 2 3 3
Ry 2 2 1 2 2 3 3

ˆ Milan Jurášek, 24.06.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia