Horoskop na týždeň od 17.9. do 23.9.2018

Počas pracovných dní budú "vplyvy hviezd" ako keby kopírovať pôsobenie z minulého týždňa, pokladajme preto tieto dni za rovnako náročné. Skúšky a rôzne výzvy budú aj z tých istých oblastí. Bude to teda o našich vzťahoch, o osobnej slobode aj hľadaní kompromisov. Netlačme preto na pílu, tíško našľapujme, dajme si poradiť. A najmä, neskĺznime do časového stresu, že všetko treba vyriešiť hneď tu a teraz! Ak nevieme niečo zmeniť, skúsme sa prispôsobiť stavu vecí, a ak prídu zmeny - a nejaké sa dajú očakávať skoro určite - prijmime ich!

Astrologické zaujímavosti: Najdôležitejší okamih tohto týždňa, nakoniec aj celého mesiaca je jesenná rovnodennosť. Bude v nedeľu nadránom - Slnko prejde z Panny do znamenia Váh. Deň predtým, v sobotu skoršie ráno prejde do Váh z Panny aj Merkúr. Z toho vyplýva, že zmena astrologickej atmosféry bude markantná, nástup kvalít znamenia Váh v závere týždňa neprehliadnuteľný.

Zaujímavé na tomto týždni je aj to, že presný aspekt Marsa s Uránom - napäťová kvadratúra, ktorá prináša nervozitu, výbušné jednanie a niekedy aj nehody z nepozornosti - bude vplyvom ich retrográdnosti tento rok až trikrát. A ten tretí, posledný krát práve tento týždeň. Predtým to bolo v strede mája a začiatkom augusta. Ak sme to teda počas spomenutých období ustáli, tak si to teraz - naposledy - nepokazme!

Luna tento týždeň dorastá, k splnu však do nedele nepríde. Do pondelka obeda bude prechádzať Strelcom, do štvrtka po polnoci Kozorožcom a do soboty skorého poobedia Vodnárom. Záver týždňa strávi potom Luna v znamení Rýb.
Kvadratúra Slnka a Luny - tá prináša najmä citlivejším ľuďom nepokoj, neistoty a rôzne až skratové konania - bude hneď v pondelok po polnoci. Väčšina z nás vtedy spí, takže nič nám vlastne nehrozí. Opatrnejší ale buďme vo štvrtok od rána až do obeda, naopak v sobotu od večera až do polnoci treba byť  pozornejší, aby sme šťastné príležitosti neprepásli.

Potrebujete poradiť? Astrológia je tu aj pre Vás! Ponúkne Vám odpovede na rôzne otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj
on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 3 3 1 1 1 3
Býk 2 2 2 5 5 4 2
Bli 4 3 3 3 3 1 2
Rak 4 4 2 4 3 1 1
Lev 2 2 2 4 4 3 2
Pa 2 1 1 2 2 2 4
2 3 3 2 3 2 2
Ško 2 3 3 4 4 3 3
Str 1 2 2 2 3 3 3
Koz 1 1 1 2 2 1 1
Vod 1 2 2 2 2 1 2
Ry 1 1 1 2 3 1 1

ˆ Milan Jurášek, 08.09.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia