Horoskop na týždeň od 18.12. do 24.12.2017

Vo vianočnom týždni môžeme rátať prevažne s priaznivým vplyvom hviezd. Do hry sa dostane Venuša - planéta lásky, najvýraznejšie v strednej časti týždňa. Jedným môže do života prihrať originalitu, tvorivosť, viac zábavy, nezabudnuteľné zážitky a nové známosti či objekty nezáväzného rozptýlenia, iným zase nejaké trápenia, pravdepodobne z nenaplnených či nečakane ukončených vzťahov. Možné sú vypäté emócie aj dramatické scény. Celý týždeň však bude ovplyvnený najmä konjunkciou Slnka so Saturnom, už na prvom stupni Kozorožca. Prinesie určitú rozvahu pri nakupovaní vianočných

... darčekov, všeobecný nadhľad nad situáciou, určité upokojenie, stabilitu, no možno aj čiastočnú stratu vitality, nejaký smútok či vnútorné neistoty, svetu zasa aj nejaké zemetrasenia alebo zvýšenie sopečnej činnosti.

Astrologické zaujímavosti: Týždeň začína novom v znamení Strelca, Slnko a Luna budú v pondelok ráno na rovnakom stupni tohto znamenia.
Najvýraznejšie astrologické udalosti sa udejú v strede týždňa. V stredu ráno prechádza Saturn zo znamenia Strelca - po vyše dvoch rokoch a troch mesiacoch v tomto znamení - na skoro tri roky (do decembra 2020) do nasledujúceho, do znamenia Kozorožca.
Je to dobrá správa najmä pre všetkých Strelcov, ktorých mohol Saturn v uplynulých rokoch viac či menej "dusiť". Na rôznych úrovniach, obrazne aj naozaj. Okrem Strelcov si vydýchnu aj Blíženci, Panny a Ryby, tiež mohli prechádzať podobnými skúsenosťami.
Deň na to, vo štvrtok podvečer príde k najvýznamnejšej astrologickej udalosti tohto týždňa aj mesiaca - bude Zimný slnovrat, symbolicky začína návrat Slnka. Slnko prejde zo znamenia Strelca do znamenia Kozorožca. Je to začiatok zimného obdobia, najkratší deň v roku, odteraz sa začnú dni predlžovať.
No a v sobotu nadránom sa stáva doteraz retrográdny Merkúr znovu direktívny, začne ísť znamením Strelca priamym smerom.
Zmena kvality času, prechod viacerých planét zo Strelca, znamenia ohnivého živlu do znamenia živlu zeme, do Kozorožca bude počas týždňa naozaj neprehliadnuteľná; a v nasledujúci pondelok ráno to "zaklincuje" aj Venuša, aj tá prejde zo Strelca do Kozorožca. 

Dorastajúca Luna bude počas týždňa - tak ako skoro vždy - v štyroch znameniach. V pondelok po obede prejde zo Strelca do Kozorožca, vo štvrtok nadránom do Vodnára a od soboty poobedia bude prechádzať znamením Rýb.
Kritické obdobia, zvyčajne pár hodín, ktoré môže Luna svojím pôsobením vygradovať či priamo vyvolať tento týždeň budú: noc zo štvrtka na piatok a tiež v piatok okolo obeda.
Na druhej strane, máme tu aj priaznivý vplyv Luny: v utorok od obeda až do večera a v sobotu skoršie ráno.  

Za pár dní sú Vianoce a Vy stále nemáte vhodný darček pre niekoho zo svojich blízkych? Možno by to mohol byť práve astrologický výklad!
A nezaslúžite si takýto výklad darovať sami sebe? Mohol by Vám pomôcť, niečo ozrejmiť, vysvetliť, načrtnúť riešenia ...
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 3 3 3 3 2 2
Býk 1 2 2 3 3 3 3
Bli 3 4 4 2 2 4 5
Rak 4 3 4 4 4 1 1
Lev 1 2 2 2 4 2 2
Pa 3 3 3 3 3 4 5
1 3 3 1 1 1 3
Ško 1 1 1 4 4 2 1
Str 1 2 2 3 3 3 3
Koz 1 2 1 2 2 1 1
Vod 1 2 2 2 2 1 2
Ry 1 1 1 3 3 1 1

ˆ Milan Jurášek, 08.12.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia