Horoskop na týždeň od 18.2. do 24.2.2019

Prílišná strohosť a odmeranosť, možno aj nečakané obmedzenie spontánnosti a aj určité zábrany - najmä v partnerskom živote, naznačené už v minulom týždennom horoskope a u niektorých možno aj zažité počas uplynulého víkendu môžu v prvej polovici tohto týždni ešte gradovať. No nevešajme hlavy, záver týždňa bude úplne opačný :-) ! U iných sa zasa v prvých dňoch prebudia skoro až nadprirodzené schopnosti - mimoriadna intuícia, dar imaginácie, možno až jasnozrivosti. Alebo "len" umelecký talent. Niekto však môže byť celé dni "úplne mimo". Víkend, no u niekoho to začne...

... pôsobiť už deň-dva predtým, prinesie do našich životov závan jari, žiadostivosti a výrazný záujem o opačné pohlavie. Láska vo všetkých podobách bude mať zelenú. Milenci sa nebudú vedieť od seba ani odtrhnúť :-). Iní budú vo všetkom preháňať a pre tých naokolo pripravia "teátro", aj opakovane ...

Astrologické zaujímavosti: Luna začína tento týždeň svoju púť znameniami v Levovi. Od utorka poobedia do štvrtka poobedia bude v Panne, do soboty poobedia vo Váhach a zvyšný čas strávi v znamení Škorpióna.
V znamení Panny bude v utorok poobede aj spln. Riešenie partnerských problémov si nechajme radšej na stredu!
Ešte predtým, v utorok hneď po polnoci - o 0.03 hod. - dôjde k najdôležitejšej februárovej astrologickej udalosti: Slnko prejde do znamenia Rýb (opustí znamenie Vodnára). A v pondelok pred obedom tu máme ešte jednu zaujímavú udalosť - po ôsmych rokoch opúšťa Chirón znamenie Rýb a prechádza do znamenia Barana.

Konjunkcie (dve planéty na rovnakom stupni toho istého znamenia) ako najvýznamnejší astrologický aspekt medzi dvoma planétami vždy zvýraznia dôležitosť toho znamenia, v ktorom konjunkciu vytvoria. Tento týždeň budú presné konjunkcie až tri. Dve v Kozorožcovi - v pondelok okolo obeda Venuše so Saturnom a v sobotu nadránom Venuše s Plutom. Tretia konjunkcia bude vrcholiť v utorok ráno, v znamení Rýb sa stretnú Merkúr s Neptúnom. A toto sú tri najdôležitejšie vplyvy počas týždňa, ich možné dopady sú čiastočne naznačené vyššie. 

 A ako doplní celkovú astrologickú atmosféru svojím okamžitým vplyvom Luna? Problematických môže byť posledných pár hodín v stredu pred polnocou, tiež od polnoci z piatka na sobotu až do rána, v sobotu od predobedia až do skoršieho večera a tiež v nedeľu nadránom. 
Priaznivých bude pár hodín od od pondelka poobedia, tiež aj vo štvrtok poobedia.

všetko tu popísané sú všeobecné vplyvy, pre niekoho platia viac, pre niekoho menej. A na druhej strane, pre Váš špecifický Osobný horoskop sa ich dá s výrazne väčšou pravdepodobnosťou vyvodiť - pozitívnych aj problematických - pre požadované obdobie výrazne viac. 

Ak sa chcete o sebe dozvedieť viac, príďte na výklad, astrológia Vám môže pomôcť! Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už vo februári. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 2 2 4 3 4
Býk 3 1 1 1 3 2 2
Bli 3 4 5 4 3 2 3
Rak 2 2 2 4 5 4 1
Lev 4 2 4 2 2 2 3
Pa 4 3 4 3 4 2 2
3 2 3 3 4 3 3
Ško 5 4 2 2 4 3 4
Str 1 2 4 2 1 1 2
Koz 2 1 1 2 4 2 1
Vod 4 2 2 2 3 3 3
Ry 2 3 5 3 2 1 2

ˆ Milan Jurášek, 14.02.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia