Horoskop na týždeň od 18.5. do 24.5.2020

Týždeň začneme dobre. Mnohí sa povezú na vlne priaznivých okolností a šťastných náhod z predchádzajúceho víkendu, využime teda v pondelok, čo sa dá! Iní sa dostávajú ako keby o pár týždňov naspäť, do nálady prvých májových dní, znovu prežívajú sklamania, rozčarovania, nesplnené očakávania; v partnerstve, rodine alebo v práci. Možno niekto šikovne zneužil našu dôveru či naivitu a my sme to ešte neprehrýzli. Poučme sa z toho! Najmä v druhej časti týždňa nás tieto spomienky, alebo nové situácie v podobnom duchu môžu pekne potrápiť. Hviezdy však zároveň ponúkajú aj riešenia, ...

...  pravdepodobne v piatok prídeme na to, že trpezlivo a zodpovedne pracovať na tom, na čom nám záleží, sa oplatí! Zaberme teda a čaká nás pohodový víkend!

Astrologické zaujímavosti: Najväčšia astrologická udalosť týždňa je prechod Slnka zo zemského znamenia Býka do vzdušných Blížencov, v stredu poobede. Nebude to až taká veľká zmena, v Blížencoch je už vyše mesiaca Venuša a vyše týždňa Merkúr - sme už s týmito energiami zladení. Vieme nezáväzne aj vážne komunikovať, vo vzťahoch dávame prednosť určitej voľnosti aj nezáväznému spoznávaniu. Kto je zvedavý - veľa sa dozvie :-)

Luna počas tohto týždňa pobudne len v troch znameniach. Do stredy skorého rána bude v Baranovi, do piatka poobedia ju nájdeme v Býkovi a zvyšné dni strávi v nasledujúcom znamení Blížencov. 

K novu, konjunkcii Luny a Slnka príde v piatok večer, na treťom stupni znamenia Blížencov, v siedmom dome trvalých partnerských vzťahov. Ak jedna z interpretácií novu hovorí ako o novom začiatku, tentokrát to bude platiť len čiastočne. Najmä snahy polepiť pošramotený vzťah a začať odznovu sa pravdepodobne nestretnú s priaznivým prijatím partnera. Neidealizujme si to, čo bolo, ale už nie je. Nepokúšajme sa o nemožné, nechoďme do situácií, kde by sme strácali svoju dôstojnosť. 
A čo nám prináša vplyv rýchlo sa pohybujúcej Luny?
V pondelok ráno pravdepodobne vyporiadanie sa s nejakým trápením, v pondelok aj utorok večer zasa s nejakým nátlakom na nás. Celé doobedie v stredu môžu veci ísť "ako v lete na saniach" :-). V stredu večer sa prebudí náš šiesty zmysel,  no a nedeľa - najmä doobedie - zosilní blíženecké kvality. Pozor na náladovosť!

Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 2 2 3
Býk 2 2 2 2 1 2 2
Bli 1 1 2 2 1 1 1
Rak 3 4 3 3 1 2 4
Lev 3 3 2 2 2 1 1
Pa 3 3 3 3 3 4 4
2 2 2 2 1 1 1
Ško 2 2 2 2 2 2 3
Str 3 3 2 2 2 4 4
Koz 3 3 3 3 2 2 2
Vod 1 1 4 4 2 1 1
Ry 3 3 1 1 1 3 3

ˆ Milan Jurášek, 20.04.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia