Horoskop na týždeň od 18.9. do 24.9.2017

Týždeň môže byť pre mnohých mimoriadny. Planéty vytvorili medzi sebou viac silných aspektov ako býva bežné. A tak na špecifikách našich Osobných horoskopov - a na miere svojho uvedomenia si prítomnosti aj súvislostí - bude záležať, čo s nami tie viacnásobné trigóny a sextily = harmonické aspekty, a neharmonické - opozície a kvadratúry "porobia". Samozrejme, to sú "len" vplyvy a v tom, čo sa udeje budeme mať prsty my. Vedome či nevedome. Hľadajme prirodzený rozmach! Takže: prvý deň či dva by nám mala vydržať výkonnosť i akcieschopnosť, možný bude aj nejaký románik, ...

stred týždňa môže ovplyvniť nedôverčivosť, falošné ilúzie a myšlienkový chaos. Alebo ženská revolta. V piatok a sobotu sa môžeme blysnúť intelektom aj šikovne naplánovanou akciou. Počas víkendu sa môže dostať na povrch skrytá agresivita i nezvládnutie návykových tendencií. Pozor aj na podvody a sladké rečičky! 

Astrologické zaujímavosti: Luna prejde tento týždeň v pondelok ráno z Leva do Panny, v stredu na obed do Váh a v piatok večer do Škorpióna, kde bude až do konca víkendu.
V stredu ráno príde v znamení Panny k novu, Luna vytvorí v tomto znamení konjunkciu so Slnkom. Nov = nový začiatok; v Panne vládne Merkúr, naplánujme si ho teda zodpovedne!
Pár hodín predtým, v stredu nadránom prejde do Panny aj Venuša (prinesie do všetkých druhov vzťahov rozvahu a plánovanie), a to vplyv znamenia Panny ešte viac zosilní. No len na pár dní, pretože v piatok neskoro večer prichádza k významnej astrologickej  (aj astronomickej) udalosti, Slnko opúšťa znamenie Panny a prejde do znamenia Váh - začína jeseň.
Vo Váhach bol doteraz len Jupiter, takže vplyv tohto znamenia samozrejme stúpne, no znamenie Panny si svoju presvedčivosť aj naďalej dosť výrazne udrží - veď sa v ňom nachádzajú až tri osobné planéty: Merkúr, Venuša a Mars.

Z hľadiska okamžitého postavenia Luny a jej vplyvu na celkové konštelácie k najpriaznivejším hodinám týždňa budú patriť tie prvé od polnoci do pondelka rána. Kritických môže byť pár hodín v piatok od obeda, prílišné nadšenie sa môže nevyplatiť!

Máte novú známosť a ste z neho/nej unesení? A už si plánujete: čo, ako, kedy...? Pribrzdite, Váš pohľad môže byť skreslený (zaľúbením, očakávaním, túžbou, naivitou....) To ako ste spolu kompatibilní ukáže až čas...
Alebo hneď - astrológia. Vie a dokáže Vám svojimi postupmi pomôcť! Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.
Najbližší - Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop - chystám na niektorý z októbrových víkendov, podľa záujmu - ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 4 4 2 2
Býk 3 3 1 2 2 2 2
Bli 4 4 3 3 3 3 3
Rak 1 2 4 5 2 1 1
Lev 2 2 1 2 1 3 3
Pa 1 1 1 2 2 1 1
2 2 1 2 2 2 2
Ško 1 1 1 2 2 1 1
Str 3 3 1 1 1 2 2
Koz 3 3 3 3 2 1 2
Vod 3 3 1 1 1 3 3
Ry 4 4 2 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 12.08.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia