Horoskop na týždeň od 19.9. do 25.9.2016

Konečne si môžeme vydýchnuť, niekoľko náročných týždňov je za nami. Na prvé dni tohto môže síce ešte účinkovať iskrenie medzi pohlaviami a najmä dozvuky a dopady rýchlych lások, zbližovaní a demonštrovaní svojej slobody a nezávislosti. Iní sa nebudú vedieť či môcť zbaviť nereálnych predstáv či očakávaní, no tieto vplyvy už slabnú. Na mnohých z nás bude priaznivo počas týždňa pôsobiť Merkúr - komunikátor, zbystrí naše vnímanie i úsudok, budeme vedieť čo chceme a čo nie, náš prejav bude mať hlavu aj pätu. Cez víkend sa k tomu pridá aj priaznivé pôsobenie ...

 

... Jupitera, astrológmi nazývaného aj Veľké šťastie. Áno, čakajú nás šťastné náhody (že by Loto?), úspech v osobnom živote, pri podnikaní, nakupovaní aj predaji. Aj nárast vitality, presvedčivosti a vyžarovania. Najmä tých, ktorým táto konjunkcia na začiatku znamenia Váh priaznivo zarezonuje s ich vlastným Osobným horoskopom.

Astrologické zaujímavosti: Vo štvrtok ráno sa stáva Merkúr po vyše troch týždňoch znovu direktívny, jeho predchádzajúcu retrográdnu fázu (zdanlivo išiel horoskopom naspäť) sme využili, môžeme pokračovať ďalej.
To najdôležitejšie v tomto týždni sa však udeje vo štvrtok podvečer. Slnko prechádza z Panny do znamenia Váh, je to deň jesennej rovnodennosti. Začína nám jeseň.
Zmena astrologickej atmosféry nastane aj v piatok podvečer: Venuša prejde zo znamenia Váh - tu sa prezentovala ako estetická, atraktívna, diplomatická, na partnerstvo zameraná - do znamenia Škorpióna. Na necelé štyri týždne nám vplyv Venuše prinesie nielen intenzívnejšie city a sexuálne túžby, no aj prejavy žiarlivosti, zmeny v partnerských vzťahoch, až po prejavy nenávisti.
Môžeme povedať, že razantnejší nástup energií znamenia Váh dlho nevydrží, odchodom Venuše z tohto znamenia budú vplyvy znamenia Váh na ďalšie týždne len priemerné. Naďalej treba rátať aj so silnejším pôsobením energií znamenia Rýb.

Luna tento týždeň cúva, do pondelka rána bude ešte v Baranovi a do stredy rána v Býkovi. Do piatkového predobedia bude prechádzať Blížencami a do nedeľného poobedia znamením Raka. Zvyšnú časť nedele strávi potom Luna prechodom znamením Leva.
Kvadratúra medzi Lunou a Slnkom môže negatívne poznačiť niekoľko hodín okolo piatkového obeda. Pre takéto situácie platí: trikrát meraj, raz strihaj! Ďalšie problematické chvíle až hodiny z pohľadu okamžitého postavenia Luny na určitom mieste zverokruhu sú tie prvé v utorok po polnoci, mimoriadne kritických môže byť pár hodín okolo polnoci zo stredy na štvrtok a tiež v nedeľu ráno. .
Máme tu aj priaznivé pôsobenie Luny, dokonca opakované: v utorok ráno, prvé hodiny v stredu po polnoci, vo štvrtok ráno a tiež v piatok ráno. 

Chystáte sa urobiť závažné rozhodnutia a potrebujete ho správne načasovať?  Svojimi postupmi Vám môže pomôcť astrológia. Vyznať sa v tom, čo sa deje aj vyriešiť to najlepším možným spôsobom.
Príďte na výklad, výklad môžeme urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 3 3 2
Býk 2 2 2 2 3 2 4
Bli 3 3 3 4 3 3 2
Rak 1 1 1 4 3 2 2
Lev 3 3 2 3 1 3 1
Pa 1 1 2 4 2 1 1
2 2 1 1 3 3 3
Ško 4 4 4 4 2 2 2
Str 2 2 2 2 2 3 1
Koz 2 2 4 4 3 4 2
Vod 3 3 2 2 1 2 1
Ry 2 2 2 3 3 3 2

ˆ Milan Jurášek, 08.09.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia