Horoskop na týždeň od 2.10. do 8.10.2017

Prakticky celý týždeň sa budú naše myšlienky i konanie točiť okolo vzťahov, príťažlivosti, túžob i vášní, v pondelok možno ešte poznačené idealizmom, naivitou, túžbou po slobode alebo snahami prerušiť tradíciu - dozvukmi z uplynulého víkendu. V prvej dňoch týždňa rátajme aj s určitou osudovosťou. Paradoxne, v mnohých vzťahoch si až po prvotnom telesnom zblížení ujasnia, že ide o viac. Mnohé dámy si však možných potenciálnych partnerov odplašia prehnaným prezentovaním svojej nezávislosti. Počas víkendu - v nedeľu viac - môžme očakávať nedorozumenia s priateľmi, rodinnými ...

... príslušníkmi i svojimi láskami, blokovanie spontánnosti aj hanblivosť. Iní, naopak, budú k tým svojim až príliš agresívni alebo sa budú snažiť dosiahnuť svoje za použitia sily. Ďalší zasa neudržia tajomstvo alebo na nich "vytiahnu" niečo, čo malo zostať utajené.

Astrologické zaujímavosti: Znamenie Váhy sú tento týždeň vo svojom pôsobení presvedčivé, v tomto znamení sa nachádza Slnko s Merkúrom (v nedeľu vytvoria presnú konjunkciu) a tiež - na konci znamenia - Jupiter. No znamenie Panny si čiastočne podrží svoj vplyv, nachádza sa tu Venuša s Marsom, ich presná konjunkcia bude vo štvrtok.

Dorastajúca Luna prejde v pondelok poobede z Vodnára do Rýb a v stredu pred polnocou do Barana; v tomto znamení bude až do soboty dve hodiny po polnoci. Nasledujúce sobotné hodiny aj celú nedeľu bude potom Luna prechádzať znamením Býka.
Vo štvrtok večer bude v znamení Barana vrcholiť aj spln, Slnko bude v znamení Váh presne na rovnakom stupni ako Luna naproti, v Baranovi. Symbolicky to naznačuje napätie medzi tým vonkajším - Slnko a tým vnútorným - Luna, v našich hlavách samozrejme. No a ako sa to prejaví navonok, je čiastočne v našich rukách či lepšie konaní; môžeme tomu pomôcť, ak sa budeme od poobedia až do polnoci vyhýbať všetkému nezvyčajnému.
Ďalšie problematické chvíle naznačuje Luna na utorok poobede aj okolo polnoci z utorka na stredu a tiež v sobotu poobede.
Naopak,  v pondelok doobeda, v piatok od obeda do večera a v nedeľu od skorého rána až do poobedia bude vplyv pôsobenia Luny priať našim zámerom.

Dostali ste sa do stavu, keď treba niečo - v rodine, vo vzťahu, v práci - "vyžehliť"? Alebo rozhodnúť sa či konať prezieravo, s výhľadom do stredne ďalekej budúcnosti? A neviete, ako na to? Astrológia vie.
Astrológia Vám môže podať pomocnú ruku, nielen ozrejmiť, v akom období sa práve nachádzate, ale ponúkne aj východiská. Dokáže Vám svojimi postupmi pomôcť! Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.
Najbližší - Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop - chystám na niektorý z októbrových víkendov, podľa záujmu - ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 4 4 2 2 2 2
Býk 2 2 2 2 2 1 1
Bli 1 3 3 2 2 2 2
Rak 1 2 4 4 2 1 1
Lev 1 2 2 2 2 3 3
Pa 2 4 4 4 4 2 2
2 4 4 4 4 2 2
Ško 2 2 2 2 2 2 2
Str 1 3 3 2 2 2 2
Koz 2 3 3 3 3 2 2
Vod 1 3 3 1 1 3 3
Ry 1 2 2 4 4 2 2

ˆ Milan Jurášek, 30.08.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia