Horoskop na týždeň od 2.10. do 8.10.2023

Dá sa povedať, že tento prvý októbrový týždeň bude náročnosťou pripomínať tie predchádzajúce oddychovejšie septembrové. Možno len pre niektorých budú pondelok a utorok dni zmätkov a nejasností. Preto si prácu, ktorá vyžaduje precíznosť a presnosť presuňme na ďalšie dni. Nič väčšie ani nekupujme a ani nič nepodpisujme. Iní, naopak na konci týždňa vyhodnotia ako šťastný deň práve utorok. Presné trigóny Venuše a tiež Merkúra im prihrajú ústretovosti, intelektuálne vyžitie, možno aj nové lásky. Počas všetkých pracovných dní sa na oblohe uzavrie množstvo vedľajších aspektov,...

...ktoré budú - podľa dispozícií v našich individuálnych horoskopoch - spúšťať tendencie buď pozitívne, alebo tie opačné.
Vo štvrtok by sme nemali príliš tlačiť na pílu.
Víkendové dni by mali byť pokojnejšie, buďme však všímavejší. Môžu nám naznačiť okruh problémov a výziev, ktoré by sme mohli začiatkom týždňa očakávať, takže sa budeme môcť na ne pripraviť.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v októbri
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Zatiaľ máme všetky pomalšie planéty (okrem osobných ) retrográdne, atmosféra týždňa môže v niečom pripomínať ticho pred búrkou.
V utorok poobede prejde Lilit z Leva do znamenia Panny, a vo štvrtok po polnoci Merkúr z z analytickej Panny do znamenia Váh. Môže nám priniesť väčší záujem o komunikáciu s druhými, možno však aj nerozhodnosť.

Luna bude do utorka rána v Býkovi, do štvrtka poobedia bude prechádzať Blížencami a do nedele hneď po polnoci znamením Raka. Praktický celú nedeľu strávi Luna v nasledujúcom znamení Leva..

Vplyv Luny na celkové astrologické dianie bude počas stredy a nedele minimálny, dni sú skoro bez aspektov Luny.
Počas iných dní  však vytvorí aspektov s planétami niekedy až príliš. :)
V pondelok doobeda si mnohí uvedomia súnaležitosť s domovom, s rodinou, tie istoty, ďalších obdarujú. Poobedie už môže byť nevypočítateľné. A večer a noc na utorok môže byť plná fantázie, intelektuálnych dišput aj vášne, komu ako ...
Vo štvrtok asi nebudeme vo svojej koži, buď nebudeme rozumieť svetu okolo (alebo on nám), môžeme príliš snívať, vymýšľať alebo hádať sa... Možno až poobede sa staneme zodpovednejší....
Prakticky celý piatok nás môže rozhodiť kvadratúra Luny so Slnkom, vo všetkom trochu brzdime! A na noc neotvárajme citlivé témy!
V sobotu využime pokojnejšie doobedie, neskôr sa všetky energie navyše môžu obrátiť voči nám! Iste vysoko nevhodná doba na večerné (a aj na neskôr) rande!

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 2 2 4 5 5 2
Býk 4 3 3 2 3 3 4
Bli 3 4 4 1 3 3 1
Rak 2 4 3 3 2 3 3
Lev 3 1 1 1 3 3 1
Pa 1 4 4 3 3 3 2
3 1 1 1 3 3 1
Ško 4 2 2 2 3 3 3
Str 2 4 4 2 2 2 3
Koz 1 3 3 2 2 2 2
Vod 3 3 3 2 2 2 4
Ry 1 3 3 1 1 1 3

 

ˆ Milan Jurášek, 01.10.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia