Horoskop na týždeň od 2.12. do 8.12.2019

Prvý týždeň posledného mesiaca tohto roka začne zľahka, môžeme nerušene pracovať na svojej dôležitosti alebo bližšej či vzdialenejšej budúcnosti, aj sa venovať svojim láskam či polovičkám. Hviezdy nám doprajú, len utorkový večer či noc môžu priniesť do mnohých vzťahov dramatické rozhodnutia; mnohí zistia, že so spoločnou budúcnosťou už rátať nemôžu. Stabilných dlhoročných vzťahov sa to však netýka, tí naopak - pravdepodobne cez víkend - objavia ďalšie úrovne, ktoré ich dajú ešte viac "dokopy". Očakávajme romantické nedeľné poobedie či večer. Iným však môže ...

... víkend priniesť veľké rozčarovania či sklamania, aj návrat návykových sklonov či nejaký podvod.
Zároveň však v tomto týždni začína už výraznejšie pôsobiť dlhodobejšia tendencia, ktorej vplyv sa bude v tých ďalších ešte stupňovať, spomenul som ju tu.

Astrologické zaujímavosti: Najdôležitejšia udalosť týždňa sa udeje hneď v pondelok  večer. Jupiter sa po vyše ročnom pobyte v znamení Strelca (v ňom sa cíti najviac "doma") presunie do nasledujúceho - do znamenia Kozorožca.
Tým sa pôsobenie energií znamenia Strelca ešte viac oslabí, v tomto znamení zostáva tento týždeň len osamotené Slnko. Atmosféra sa stane ešte viac jinovejšia - v jangovom ohnivom živle máme len Slnko v Strelcovi a Chiróna v Baranovi, vzdušný živel nie je zastúpený vôbec. Vodný živel reprezentujú silný Škorpión a tiež Ryby, nakoniec aj priemerný Rak. A najsilnejšie bude pôsobiť zemský živel, najmä znamenie Kozorožca - jeho význam bude v najbližších týždňoch ešte narastať. Pobádajme trošku nad týmito informáciami - možno nám to pomôže sa v blízkej budúcnosti niečomu nepríjemnému vyhnúť!

Dorastajúca Luna začne tento týždeň svoju púť znameniami vo Vodnárovi. Od utorka rána do štvrtka večer bude prechádzať Rybami a do nedele rána Baranom. Ďalšie nedeľné hodiny strávi potom v znamení Býka.
Takpovediac v každom týždni vytvorí Luna so Slnkom jeden problematický aspekt, buď tenznú kvadratúru, či opozíciu = spln, alebo konjunkciu = nov. Tento týždeň to bude kvadratúra, presná v stredu ráno. Buďme preto počas stredajšieho doobedia ústretoví a nedovoľme, aby sa z malého problémiku stal veľký! Najmä komunikačné nedorozumenia nám môžu skomplikovať život v piatok večer, divné predstavy zasa v nedeľu doobeda. 
No Luna nám ponúkne aj dobré chvíle - už v utorok okolo obeda, najlepšie hodiny týždňa sú však v stredu, od polnoci do rána. Len škoda, že väčšina z nás nebude o tom ani tušiť a jednoducho ich prespí :-) 

Služby môjho astrologického poradenstva Vám až do Vianoc ponúkam s 10 perc. zľavou!
Astrológia Vám ponúkne odpovede na rôzne Vaše otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad! ! Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.

Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 2 2 2 2 4
Býk 3 1 1 1 3 3 1
Bli 3 5 5 3 1 1 3
Rak 3 1 2 2 5 5 1
Lev 2 3 3 2 1 1 3
Pa 3 4 4 3 1 1 1
3 3 3 3 5 5 3
Ško 4 1 1 1 2 2 4
Str 1 3 3 2 3 3 2
Koz 2 1 1 1 4 3 1
Vod 2 2 2 2 3 3 3
Ry 3 1 1 1 3 3 1

ˆ Milan Jurášek, 26.10.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia