Horoskop na týždeň od 2.5. do 8.5.2022

Aj počas tohto týždňa budú dominovať energie Rýb, prinášajú nám nádej, že to čo treba zvládneme, že aj to šťastie bude - a mimoriadne najmä počas pondelka - stáť pri nás. V utorok a stredu nás môže Jupiter s Plutom motivovať k vyšším výkonom, vo štvrtok a piatok zasa (Merkúr s Venušou) očaríme ako príjemní spoločníci, niekoho si dokážeme nahovoriť alebo presvedčiť. Mnohí aj zarobia. Veľmi silno budú pôsobiť aj energie Býka, v strede týždňa ešte zvýraznené presnou konjunkciou Slnka a Urána v tomto znamení. Čo nám Slnko osvetlí v súvislosti s novými technikami a postupmi, ...

... čo malo zostať pred ľudstvom skryté? Nám jednotlivcom môže priniesť intuíciu, vhľad do podstaty, ten povestný šiesty zmysel. No aj excentrickosť a rebélie.      

Astrologické zaujímavosti: Od pondelka večera prechádza Venuša z jemných Rýb do dynamického Barana, je možné, že zrýchli naše jednanie s opačným pohlavím a do konca mesiaca sa staneme v týchto oblastiach konkrétnejší a jednoznačnejší.

Dorastajúca Luna počas týždňa prejde od znamenia Býka (bude v ňom do pondelka obeda) cez Blížencov (do štvrtka hodinu po polnoci) a Raka (do soboty poobedia) až po znamenie Leva.

Rýchla Luna vytvára počas dňa vždy niekoľko aspektov s rôznymi planétami, tie pôsobia niekoľko hodín až približne pol dňa. Niekedy astrologickú atmosféru (ak sú aktivované energie iných planét výraznejšie) len podfarbujú, inokedy býva vplyv Luny určujúci.
A tak to bude v druhej polovici tohto týždňa. V piatok môžeme rátať s činorodosťou, v sobotu so šťastnými okolnosťami, no aj s manipuláciou. Alebo naopak my sami budeme chcieť príliš dominovať.
Dobrá správa je, že večer a noci z piatka na sobotu aj zo soboty na nedeľu budú priať láske vo všetkých podobách, romantike, nehe a milovaniu. Aj všetkým estetickým, kultúrnym a umeleckým činnostiam. 
V pondelok veľa vymyslíme, dohodneme, presadíme, v stredu možno tiež (skôr urobíme), no pozor na vnímanie, čo je skutočné a čo nie!
Štvrtok môže priniesť neústretovosti a citové sklamania.  

 Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom?
Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, v tejto pohnutej dobe len on-line, individuálne, "na diaľku"- mobilom, cez Skype alebo ináč; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Ak máte záujem, ozvite sa!
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 3 3 3 3 2 2
Býk 1 1 2 3 3 3 4
Bli 1 1 1 2 2 1 1
Rak 1 4 3 3 1 1 3
Lev 3 3 3 3 3 3 4
Pa 3 4 4 3 3 3 3
2 1 2 5 5 4 2
Ško 2 3 3 1 1 1 3
Str 4 5 5 3 3 2 3
Koz 2 2 2 4 4 3 4
Vod 2 1 1 2 2 2 4
Ry 2 4 4 1 1 1 2

ˆ Milan Jurášek, 01.05.2022


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia