Horoskop na týždeň od 20.4. do 26.4.2020

Slnko predstavuje v horoskope naše skutočné Ja, ktorým sa chceme či môžeme stať. Našu vitalitu, sebavyjadrenie, základnú životnú orientáciu, mužský princíp. A počas tohto týždňa budú tieto danosti podrobené skúške. Od pondelka (mnohí tieto vplyvy zaregistrovali už počas víkendu) až do štvrtka, piatka nás bude (kvadratúrou) brzdiť Saturn. Prinesie pesimizmus, sklamania, nezdary. Možno zdravotné obmedzenia a problémy s chrbticou. Hrozia aj zlomeniny! Od štvrtka zasa začne pôsobiť - a do nedele vygraduje - konjunkcia Slnka s Uránom, no táto má aj pozitívne pôsobenie. Nesnažme ...

... sa ale povýšiť osobnú slobodu nad všetko ostatné, aj tieto mimoriadne okolnosti so svojimi dopadmi nás majú naučiť umeniu prispôsobiť sa, zaradiť sa, nevyčnievať z radu! Hľadajme radšej, v čom sme dobrí, mimoriadni, jedineční. Iste niečo nájdeme, aj ako to využiť!

Astrologické zaujímavosti: Slnko  máme od predchádzajúcej nedele v Býkovi, a je to cítiť.
Luna prejde v pondelok ráno z Rýb do Barana, v tomto znamení bude až do stredy neskorého večera. V nasledujúcom Býkovi bude do soboty rána a zvyšný víkendový čas bude Luna prechádzať znamením Blížencov.
Vo štvrtok skoro ráno príde k novu - Luna a Slnko sa stretnú na štvrtom stupni Býka. Na nasledujúce dni nám tento nov naznačuje, že naše predstavy či sny (Neptún na Ascendente), alebo potrebu väčšej osobnej slobody sa môžeme pokúšať realizovať aj netradične (voľná konjunkcia Urána so Slnkom a Lunou), no pravdepodobne sa vyskytnú rôzne prekážky a obmedzenia (kvadratúra Slnka a Luny so Saturnom). A s ktorými budeme nútení, možno aj márne, bojovať. Dávajme si preto radšej malé ciele!
Pôsobenie Luny  počas týždňa prinesie aj ďalšie náročnejšie hodiny. Môžu to byť tie okolo polnoci z pondelka na utorok, v stredu okolo obeda, od stredy pred polnocou až do štvrtka poobedia a aj v piatok ráno.
Na harmonické pôsobenie Luny si budeme musieť počkať až do nedeľňajších večerných hodín, no môžu stáť zato :-) (Venuša). 

Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 1 3 3 1 1
Býk 2 2 2 2 2 2 2
Bli 1 1 1 2 2 1 1
Rak 4 2 5 3 1 2 2
Lev 3 3 3 4 4 3 3
Pa 2 2 2 2 2 3 3
2 2 2 2 2 1 1
Ško 3 3 3 5 5 3 3
Str 3 3 3 2 2 4 4
Koz 3 3 3 3 3 2 2
Vod 1 1 1 4 4 1 1
Ry 3 3 3 1 1 3 3

ˆ Milan Jurášek, 10.04.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia