Horoskop na týždeň od 20.6. do 26.6.2016

K harmonickému a pre mnohých prínosnému víkendu sa budeme musieť prepracovať. Hlavným hercom na scéne bude viacnásobne nepriaznivo aspektovaný Merkúr - symbolizuje reč, písmo, vyjadrenia, kombinovanie, obchodovanie, chápanie, nepokoj, klamstvá i podvody. Potrápi nejedného z nás; na stratu dôvery, falošné ilúzie, vyslovené klamstvá i zradu môžu doplatiť aj mnohí politici či verejne činní ľudia. Áno, aj ten v poslednej dobe opakovane v médiách prepieraný. Divných vyhlásení dôležitých, tých bude ..., máme na to výraz - "tlčhuba". Tieto vplyvy pravdepodobne dotlačia najväčšiu stranu i celý vládny zlepenec za svoj polčas rozpadu.

Naspäť však od politiky k jednotlivcom. Iných začiatkom týždňa nečakane potrápi podozrievavosť, depresie či úzkostné stavy. Ďalší však v prvých dňoch týždňa využijú svoj zvýšený erotický potenciál a nové kontakty nadviažu neobyčajne ľahko. Najšťastnejšie dni budú tie víkendové; okrem nových známostí sa môžme nerušene a naozaj úspešne venovať tomu, čo nás zaujíma, teší, baví, napĺňa aj živí. 

Astrologické zaujímavosti: Bezpochyby najdôležitejšia udalosť tohto týždňa je utorkový popolnočný nástup leta - prechod Slnka z Blížencov do prvého letného znamenia, do znamenia Raka. Tým sa ešte viac zvýrazní prevládajúci vodný živel, všetky tri znamenia vodného živlu budú mať na nás i dianie okolo nás najväčší vplyv.

Ďalšou zaujímavosťou je je spln v znamení Strelca, ktorý bude vrcholiť hneď v pondelok, hodinu po obede. Ak patríme k tým citlivejším, k tým, čo na takéto nerovnováhy reagujú výraznejšie, kontrolujme viac svoje chovanie a nerobme neobvyklé veci, môže prísť ku skratom!
Ďalšie problematické chvílky nám môže Luna svojou okamžitou polohou pripraviť (až na niekoľko hodín) okolo polnoci zo stredy na štvrtok a v piatok od rána až do poobedia. Žeby to tým Britom nakoniec vyšlo?
V sobotu, od rána až do poobedia, sa vplyv Luny pridá k už celkovo priaznivej astrologickej atmosfére; ak budeme presadzovať správnu vec pre všetkých a nebudeme mať egoistické zámery, presadíme aj nemožné. Týkať sa to bude najmá narodených vo vodných a zemských znameniach (výraznejšie v prvej dekáde).Luna predstavuje aj verejnosť, žeby tento vplyv Luny, zvýšený tlak verejnosti prinútil toho Kaliho stiahnuť sa?  

Luna bude v pondelok do poobedia prechádzať Strelcom, do stredy neskorého večera Kozorožcom a do soboty skorého rána Vodnárom. Zostávajúcu prevažnú časť víkendu strávi Luna prechodom znamením Rýb.

Už ste rozhodnutí, že zmenu vo Vašom živote treba, no stále váhate, či je správna doba, či už nastal ten správny čas? Príďte sa poradiť, astrológia Vám môže pomôcť!
Astrologický rozbor Vášho horoskopuroskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 3 3 3 3 2 2
Býk 1 2 2 3 3 1 1
Bli 2 3 3 1 1 2 2
Rak 4 2 3 2 2 1 3
Lev 1 4 4 4 4 2 2
Pa 4 4 4 4 4 4 4
4 5 5 3 3 3 3
Ško 1 1 1 4 4 1 1
Str 3 3 3 3 3 5 5
Koz 1 2 2 2 2 3 3
Vod 1 2 2 1 1 3 3
Ry 4 2 2 4 4 4 4

ˆ Milan Jurášek, 01.06.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia