Horoskop na týždeň od 20.7. do 26.7.2015

V každom prípade bude tento týždeň v porovnaní s tým predchádzajúcim výrazne priaznivejší, najmä jeho prvá polovica. Pokojne môžme pokračovať v tom, čo sme si naplánovali, v tom, čo nás teší a baví, spokojní budeme aj na dovolenkách. Možno len tej romantiky a partnerskej nehy bude pomenej. Od štvrtka však začnú pôsobiť výbušné tendencie; kvadratúra medzi Marsom a Uránom, ktorá vrcholí v sobotu neveští nič dobré! Pozor, je to vyslovene nehodový aspekt, radšej - vo všetkom, aj na cestách - spomaľme!! Problémy hrozia najmä pri narýchlo improvizovaných akciách, iní budú "len" hádaví a ...

 

... nebude sa s nimi dať vyjsť. Nedeľa bude priať kultúre a umeniu, umelcov kopne múza alebo ich počiny, diela, prednesy budú verejnosťou priaznivo prijaté.

Astrologické zaujímavosti: Tento týždeň ich máme viac. Vo štvrtok skoro ráno dokončí Slnko prechod znamením Raka a prejde do Leva, po obede toto isté urobí aj Merkúr. Tým sa počas tohto dňa astrologická klíma výrazne zmení, dovtedy dominantné znamenie Raka ustúpi do úzadia a na nasledujúci mesiac si na pomyselný trón v celej svojej majestátnosti a kráse zasadne kráľ Lev
V sobotu pred obedom sa chod Venuše horoskopom na prvom stupni znamenia Panny zdanlivo úplne zastaví a na vyše päť týždňov sa vydá zdanlivo spätným smerom, bude tzv. retrográdna. Vráti sa naspäť do Leva, ... viac nájdete tu.

Luna bude v pondelok a v utorok do poobedia v Panne, ďalších dva a pol dňa vo Váhach a v piatok nadránom prejde do Škorpióna. Od nedele poobedia začne potom prechádzať znamením Strelca.

V piatok skoro ráno vytvorí Luna so Slnkom kvadratúru, jeden zo štyroch výraznejších aspektov medzi týmito dvomi nebeskými telesami.
Ďalšie, na zvládnutie problematickejšie hodinky - aspoň pre tých, v ktorých Osobných horoskopoch bude toto momentálne umiestnenie Luny aktivovať potenciálne naznačené problémy - budú počas týždňa v stredu večer, vo štvrtok ráno a pred obedom, tiež v nedeľu od rána do poobedia a potom pred polnocou.
Naopak, v utorok ráno a od soboty večera do polnoci nám Luna v priaznivých aspektoch môže priniesť rozvahu, presvedčivosť, porozumenie aj snahy okolia nám pomôcť.    

Potrebujete pomôcť, už sa nevyznáte v tom, čo sa s najbližšími a okolo Vás deje? Mohla by Vám pomôcť astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce začínajú od konca septembra 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 4 5 5 3 3 2
Býk 1 1 2 2 2 2 2
Bli 4 4 4 1 3 3 2
Rak 2 3 5 4 3 1 2
Lev 2 2 3 1 4 4 2
Pa 1 1 3 1 3 3 3
2 1 2 2 2 2 2
Ško 1 1 3 3 1 1 1
Str 3 1 1 1 3 3 1
Koz 1 1 3 3 1 1 1
Vod 3 2 3 3 4 4 3
Ry 4 2 2 2 3 3 3

 

ˆ Milan Jurášek, 01.06.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia