Horoskop na týždeň od 20.7. do 26.7.2020

To, čo sa minulý víkend varilo, pod pokrievkou bublalo, môže v tomto týždni celkom ľahko aj vykypieť. Rôzne vyexponovania hrozia viac v prvej polovici týždňa, ale pozorní by sme mali byť až do nedele. Najmä tí, ktorí predchádzajúce udalosti a ich dopady vnímali ako ťaživé, obmedzujúce, frustrujúce. Tieto dni nebudú priať ani zmysluplnej argumentácii, buď nedokážeme vyjadriť to, na čom nám záleží, alebo nás nepochopia. Počas dní v strede týždňa nás môže napadnúť niečo, z čoho budeme môcť v budúcnosti ťažiť. Iní rozbehnú podnikanie, síce ináč ako predtým, ale v týchto ...

... časoch sa rátajú aj malé ryby. Ani víkend nám pokoja nepridá, už sobota, ale najmä nedeľa môže byť konfrontačná, hádavá; najmä u tých, ktorí sú zvyknutí mať posledné slovo. Výmeny názorov neobídu ani partnerstvá, očakávať treba sklamania aj rôzne škandály.  

Astrologické zaujímavosti: Bezpochyby najdôležitejšou astrologickou udalosťou týždňa je prechod Slnka zo znamenia Raka do znamenia Leva. V stredu pred obedom, presne o 10.36 hod., zmenu si nemôžeme nevšimnúť.  

V pondelok do neskorého večera bude Luna prechádzať Rakom.
V znamení Raka, na 29.stupni bude v pondelok večer aj nov. Jeden z tých náročnejších. V horoskope tohto okamihu sú Slnko s Lunou v siedmom dome trvalých partnerstiev (dom manželstva), v skoro presnej opozícii na retrográdny Saturn v prvom dome sebapresadenia. Účinok tohto novu, teda aj Luny - pridala sa k Slnku do opozície k Saturnovi - zosilní, podčiarkne, vygraduje obmedzujúce tendencie, ktoré sme mohli zažiť v závere uplynulého týždňa. Buďme preto počas celého dňa pozorní, neriešme, čo sa dá o deň-dva odložiť, okolo partnera choďme po špičkách :-), ale jeho názory si vypočujme, neriskujme ani za volantom!
V nasledujúcom Levovi bude Luna do štvrtka hneď po polnoci a v Panne do soboty nadránom. Zvyšnú, prevažnú časť víkendu strávi Luna v znamení Váh.

A ako nám Luna zafarbí dianie v tomto týždni?
Utorkové poobedie aj večer nám môže pomôcť uvedomiť si, prežiť aj presadiť, čo treba.
Vo štvrtok doobeda by sme sa nemali o niečo buď príliš alebo naviac usilovať, piatok o tomto čase môže byť chaotický, naivno-romantický (pozor na podvodníkov!).
Noc zo soboty na nedeľu radšej nestrávme s neznámymi či v neznámom prostredí. A radšej ani tú z nedele na pondelok. 

Samozrejme, všetky z vyššie uvedených tendencií sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 1 1 2 2 4 4
Býk 2 3 3 3 3 2 2
Bli 2 2 2 3 3 3 3
Rak 3 2 2 1 3 4 5
Lev 2 2 2 2 2 1 1
Pa 1 2 2 1 1 3 3
3 1 1 3 3 1 1
Ško 3 3 3 2 2 4 4
Str 4 2 2 3 3 3 3
Koz 4 2 2 1 1 4 4
Vod 4 4 4 2 2 3 3
Ry 2 2 2 2 2 3 3

ˆ Milan Jurášek, 20.06.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia