Horoskop na týždeň od 21.1. do 27.1.2019

Výbušnosť a určitá nepredvídateľnosť poznačí prvé hodiny tohto týždňa. Tí, ktorí nemusia v pondelok skoro stávať urobia dobre, ak ich strávia vo vlastnej posteli. Neplatí: "ranní ptáče dál doskáče"! Vplyvov je tento týždeň dosť, aj takých aj onakých, len od nás bude závisieť, ako s nimi naložíme, akou cestou sa vydáme! V prvej časti týždňa pokračuje určitá strohosť a odmeranosť zo záveru toho minulého. Aj nebezpečenstvo nárazov na tvrdú prekážku - prenesene aj doslovne (a teda aj nehôd a zlomenín). Zároveň však aj ponuka šťastných príležitostí si polepšiť. V tej druhej zasa...

... mnohých prekvapí nielen nárast energie, ale aj jasno v tom, kam ju nasmerovať. Ak budeme môcť, ochotne pomôžeme aj neznámym. Alebo niekto cudzí pomôže nám. Iní sa zasa vydajú cestou sebazdokonaľovania. Víkend k tomu ponúkne aj cesty za svojimi snami či ideálom.  

Astrologické zaujímavosti: Od predobedia predchádzajúcej nedele máme Slnko vo Vodnárovi, no je tam osamelé. Preto znamenie Kozorožca zostáva svojím vplyvom aj naďalej výrazne presvedčivejšie. Až do štvrtka rána, kedy Kozorožca opustí a do Vodnára prejde aj Merkúr. 
Hneď v pondelok ráno bude na prvom stupni znamenia Leva (Slnko v opozícii na prvom stupni Vodnára) spln, a nie hocaký. Je spojený s úplným zatmením - u nás len čiastočným. To jeho účinok výrazne znásobuje. A táto opozícia je zároveň súčasťou T-kvadratúry (s Uránom) a tiež konfigurácií Sekera a Damoklov meč (s Venušou, Jupiterom a Neptúnom). Už som to tu niekedy písal - silný prvok deštrukcie, symbolicky podtína korene a staré istoty, situácie sa opakujú ... Čiže nečakanosti, ohrozenie vzťahov, postavenia (karty časti našej politickej scény naďalej mieša osoba s výraznými perami :-), padnú aj hlavy, jedna ďalšia určite), rôzne úlety ...

Luna bude počas týždňa až v piatich znameniach. Niekoľko prvých pondelkových hodín bude ešte v Rakovi, do stredy skorého rána potom v Levovi, do piatka nadránom v Panne a do nedele rána vo Váhach. Zvyšok nedele bude potom Luna v znamení Škorpióna. 

Nepriaznivý vplyv Luny môže zapôsobiť vo štvrtok nadránom, v sobotu aj v nedeľu okolo obeda, aj počas niekoľkých posledných nedeľných hodín. Naopak v utorok ráno nám môže vplyv Luny pomôcť v tom, o čo sa usilujeme.

Tento týždeň asi netreba moc veci meniť, ale ak sa predsa len rozhodnete pre nejakú vážnejšiu zmenu, skúste sa poradiť s astrológiou.
Nielen osobne tu v Bratislave, ale dá sa aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť na konci januára alebo skôr na začiatku februára. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 2 2 4 4 2
Býk 3 3 3 3 2 2 4
Bli 2 2 3 3 1 1 2
Rak 4 3 2 2 3 4 4
Lev 4 4 4 4 2 2 4
Pa 2 2 1 2 2 2 2
1 1 3 3 1 1 2
Ško 3 3 2 2 4 4 2
Str 1 1 4 4 1 1 2
Koz 2 2 1 1 4 4 1
Vod 4 4 2 2 3 3 2
Ry 3 3 5 5 3 3 3

ˆ Milan Jurášek, 05.01.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia