Horoskop na týždeň od 21.11. do 27.11.2016

Bude sa dariť len tým, ktorí skĺbia okolnostiam primerané napredovanie so zdravou opatrnosťou. Alebo tým, ktorí sa z minulých chýb poučili. Pozor si dajme už v utorok, náš rozmach niečo pribrzdí, iní si obmedzenia vyprovokujú tým, že pred prácou a kariérou dajú prednosť partnerským radovánkam. Túžba a vášeň ešte viac vygradujú v druhej polovici týždňa, rátajme so škandálmi s odhalením utajovaných vzťahov, stratou prestíže aj politickým zemetrasením. Iným zasa ich "geniálne nápady" vypália úplne ináč ako čakali a namiesto očakávaných ziskov sa dočkajú veľkých ...

... strát. Alebo sa im podarí úplne znemožniť medzi tými, na kom im záleží. K najlepším dňom patria tie v strede týždňa, môžeme upútať organizačným talentom, niečo dobre kúpiť či šikovne predať, aj zaskvieť sa vo vedeckých, možno aj politických kruhoch.   

Astrologické zaujímavosti: Bezpochyby najväčšou astrologickou udalosťou týždňa je prechod Slnka zo Škorpióna do posledného jesenného znamenia - do Strelca. Bude to hneď v pondelok pred polnocou, presne o 23:22 hod. Pomyselné žezlo na mesiac preberá Strelec so svojím patrónom, dobrotivým Jupiterom.

Luna cúva k novu, počas tohto týždňa však k nemu nedôjde. Luna prejde v pondelok pred obedom z Leva do Panny, kde sa zdrží až do stredy neskorého večera. Do soboty predobedia bude potom prechádzať Váhami a zvyšok víkendu strávi v znamení Škorpióna.
V pondelok pred obedom vytvorí Luna z Leva kvadratúru na Slnko v Škorpiónovi, jeden z medzných aspektov medzi týmito dvoma nebeskými telesami; môže priniesť do našich myslí nepokoj aj skratové konania. Buďme počas týchto hodín pozornejší a ústretovejší!
Ďalšie problematické hodiny počas týždňa môžu byť aj v pondelok okolo obeda,  v utorok nadránom aj večer, v stredu nadránom a v piatok od poobedia až do večera.   

Opakovane sa stretávate s podobnými situáciami alebo typmi osôb, ktoré Vám bránia v napredovaní za svojimi cieľmi? Aj v takýchto situáciách Vám môže astrológia svojimi rozbormi a následnými výkladmi pomôcť.
Príďte, ozvite sa, astrológia je tu aj pre Vás!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop  sme absolvovali uplynulý víkend - 19. a 20. novembra.
Ak by bol záujem, mohli by sme ho v decembri alebo počas prvých mesiacov nasledujúceho roka zopakovať.
Termín sa môže prispôsobiť
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa, môže Vám to pozitívne zmeniť život!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 2 2 2 2 2 3
Býk 1 1 1 3 3 2 2
Bli 4 5 5 2 2 2 4
Rak 3 2 2 3 3 3 2
Lev 3 3 3 1 1 1 3
Pa 3 4 4 3 3 2 3
1 3 3 4 4 3 3
Ško 4 3 3 3 3 3 4
Str 1 3 3 1 1 1 2
Koz 2 3 3 3 3 2 2
Vod 4 5 5 2 2 3 5
Ry 2 4 4 2 2 1 2

ˆ Milan Jurášek, 01.10.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia