Horoskop na týždeň od 21.12. do 27.12.2015

Mám pre vás dobrú správu: vianočný týždeň bude pokojnejší ako tých niekoľko predchádzajúcich; konečne! Nie že by neharmonické energie, spomenuté pred týždňom či dvomi ďalej nepôsobili, no ich vplyv bude menej výrazný. V každom prípade by sme však v pondelok či utorok k ničomu nemali za každú cenu pristupovať extravagantne, pozor aj na tvrdohlavosť a netaktnosť! Možno aj darčeky, čo v týchto dňoch narýchlo "pochystáme" budú až príliš netradičné alebo nepraktické. Iní sa však, naopak, pri ich výbere trafia do želaní obdarovaných. Stred týždňa aj Štedrý večer by mal ...

 

... byť harmonický a mnohým táto pohoda vydrží až do víkendu. Iní však v závere týždňa neudržia na uzde svoje snahy revoltovať či "len" meniť zaužívané poriadky okolo seba, ďalší budú hádavejší a nasilu presadzovanými témami náboženstva, viery, svetonázoru, politiky, nadchádzajúcich volieb či migrácie budú opakovane narúšať rodinnú či priateľskú pohodu.

Astrologické zaujímavosti: Najdôležitejšia astrologická udalosť tohto týždňa nastane v utorok skoro ráno; začína nám (na severnej pologuli) astronomická i astrologická zima. Slnko presne o 5.48 hod. opúšťa znamenie Strelca a vchádza do znamenia Kozorožca. V sobotu skoro ráno sa stáva Urán - po piatich mesiacoch zdanlivo spätného pohybu - znovu direktívny. Ak sme túto jeho retrográdnu fázu nepodcenili, sme vnútorne slobodnejší a nezávislejší, lepšie pripravení na nadchádzajúce zmeny. A že ich v budúcom roku bude... ;-)

Luna prechádza v pondelok hneď po polnoci z Barana do Býka, v tomto znamení bude až do stredy nadránom. Do piatka skorého rána bude potom v Blížencoch, do nedele pred obedom v Rakovi a zvyšok nedele strávi Luna prechodom znamením Leva.
V piatok hneď po obede bude v znamení Raka vrcholiť spln, jede zo štyroch kritických aspektov medzi Lunou a Slnkom behom (približne) mesiaca.
K ďalším náročnejším obdobiam z hľadiska okamžitej polohy Luny patria hodinky od pondelka večera do utorka obeda, okolo polnoci z utorka na stredu, v stredu poobede až do večera a najmä v sobotu - od skorého rána až do nedele rána. Mnohí však z týchto náročných chvíľ vyťažia aj to pozitívne. Skutočne prínosné môžu byť hodinky vo štvrtok poobede a pár posledných nedeľných hodín. 

Rozhodujete sa s prichádzajúcim koncom roka niečo uzavrieť a začať ten nový poriadnym "reštartom" ? Zhodnotiť situáciu Vám svojimi postupmi môže pomôcť astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu cyklu u Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce plánujem na začiatok budúceho roku.  
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 4 2 2 5 5 4
Býk 4 4 4 4 2 2 4
Bli 2 2 2 2 4 4 2
Rak 1 1 5 4 3 2 3
Lev 3 3 2 2 4 4 2
Pa 1 1 3 3 2 2 1
4 4 2 2 3 3 3
Ško 4 4 2 2 3 3 3
Str 3 3 5 5 3 3 2
Koz 2 2 4 4 4 4 2
Vod 3 3 2 2 2 2 1
Ry 2 2 5 5 2 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 04.12.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia