Horoskop na týždeň od 22.1. do 28.1.2018

Aj tento týždeň nám nachystal najmä harmonizujúce vplyvy. Tých neharmonických bude menej ako zvyčajne býva, a budú sústredené na víkend. Karty bude po tieto dni rozdávať Merkúr, planéta ktorá symbolizuje - zjednodušene - myslenie, komunikáciu a kombinovanie. Hlboká a intuitívna myseľ nám pomôže pri riešení rôznych záhad, či už vo vonkajšom svete ...

 ... alebo vo svojom vnútri. Niektorých bude viac priťahovať psychológia a sebaanalýza, iných zasa detektívne romány či špionážne filmy. A skôr (ako na poslednej strane či v tej poslednej minúte) vytušia, že ... vrahom je predsa len ten záhradník :-). V závere týždňa sa však na tieto vplyvy priveľmi nespoliehajme, netrpezlivosťou, netaktnosťou, neústupnosťou a rýchlymi súdmi môžeme veľa pokaziť! Pozor na svoje presvedčenie ako neuznaného génia!  

Astrologické zaujímavosti: Všetky planéty sa stále nachádzajú v jednej polovici Zvieratníka - od Škorpióna po Barana. (Takáto konštelácia bude až do konca marca.) V porovnaní s minulým týždňom však budú už v piatich znameniach - Slnko a Venuša prešli v uplynulých dňoch z Kozorožca do znamenia Vodnára. Počas tohto týždňa bude Slnko v prvej dekáde a o niečo rýchlejšia Venuša v prvej polovici tohto znamenia.
Stále však zostáva znamenie Kozorožca (je v ňom Merkúr, Saturn, Pluto a Lilit) na dianie v tom našom i priľahlých vesmíroch najpresvedčivejšie, znamenie Vodnár bude ako keby len "hrať druhé husle".
Najvýznamnejšia astrologická udalosť týždňa bude prechod Marsa zo Škorpióna do znamenia Strelca v piatok po obede. Na necelé dva mesiace nám jeho vplyv prinesie výraznejšie zaujatie pre vieru, náboženstvo filozofiu, no aj fanatizmus a nediplomatické až agresívne obhajovanie svojich - predsa jedine správnych! - právd.

Do pondelka rána bude Luna ešte v Rybách, do stredy poobedia bude prechádzať Baranom a do piatka večera znamením Býka. V nasledujúcich Blížencoch bude Luna až do nedele večera a na posledných pár hodín prejde do znamenia Raka.
V stredu pred polnocou vytvorí Luna z Býka kvadratúru na Slnko vo Vodnárovi, tento tenzný aspekt môže najmä citlivejšie povahy ... rozhodiť. Dajme si preto pozor, komu, čo a ako  povieme alebo vykonáme. Najmä tí, čo ešte nebudú v posteliach - vo vlastných samozrejme :-).
Ďalšie problematické chvíle až hodiny nám Luna svojou okamžitou polohou na určitom stupni toho-ktorého znamenia môže privodiť či zvýrazniť - s ohľadom na osobitosť nášho Osobného horoskopu - najmä okolo polnoci zo štvrtka na piatok. Naopak priaznivé hodiny budú v nedeľu skoro ráno - tak ich neprespite!

Ste v období, keď zhodnocujete svoj život, svoje uplynulé mesiace či roky? Alebo si vytyčujete nové ciele? A máte predsa len nejaké pochybnosti, či na to máte, či "to dáte"? Aj pri odpovediach na takéto otázky Vám môže pomôcť astrológia!
Objednajte sa na výklad svojho horoskopu! Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 4 2 2 2
Býk 3 3 3 4 3 3 3
Bli 3 3 2 2 2 2 2
Rak 3 4 3 2 2 2 3
Lev 2 2 2 5 4 2 2
Pa 3 3 2 1 1 3 2
2 2 2 3 2 1 1
Ško 2 2 2 4 3 4 4
Str 2 2 2 4 4 4 4
Koz 4 4 2 1 1 2 2
Vod 2 3 2 3 2 2 2
Ry 2 2 2 2 1 3 2

ˆ Milan Jurášek, 01.01.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia