Horoskop na týždeň od 22.1. do 28.1.2024

Týždeň sa ponesie v duchu väčšej či menšej spolupráce či zápolenia intelektu a ega. V horoskope to reprezentujú Merkúr a Mars, spoločne prechádzajúci stredným dekanom znamenia Kozorožca. Podľa stupňa vyváženia môžme na osobnej aj spoločenskej úrovni očakávať - najmä ku koncu týždňa - vysoké mentálne výkony a zdravú súťaživosť, ale aj tvrdohlavosť, komunikačné problémy, spory a hádky. Vo štvrtok a piatok netlačme príliš na pílu, môžeme veľa pokaziť! Raniť sa dá činom, ale aj slovom! Harmonickejšie, a teda menej problematické až šťastné...

... dni - pre tých, ktorí si dajú záležať - môžu byť utorok a streda a tie víkendové, najmä nedeľa. Niekoho presvedčíme alebo zbalíme, niečo elegantne vymyslíme, vo vzťahu nám partner potvrdí svoje vážne úmysly. Iní šikovne zainvestujú alebo zažiaria v spoločnosti.   

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v januári
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Od uplynulej nedele je Pluto znovu vo Vodnárovi, zdrží sa v ňom až do konca augusta a po krátkom, poslednom nakuknutí naspäť do Kozorožca (2.9.-20.11.) bude už definitívne prechádzať znamením Vodnára. Od konca tohto roka môžme teda symbolicky rátať s príchodom Vodnárskeho veku.
Ďalšia, menšia zmena astrologickej klímy bude v utorok predobedom, Venuša opustí znamenie Strelca a prejde do Kozorožca, do znamenia, kde sú už Merkúr s Marsom. Tým sa toto znamenie a stabilizujúce energie zemského živlu znova o niečo (a o pár ďalších týždňov účinkom) posilnia.
V sobotu ráno sa Urán ako posledná planéta otáča z retrográdneho smeru - múdre bude robiť počas tohto dňa len bežné veci, neriskujme ani za volantom!

Dorastajúca Luna prejde v pondelok pred polnocou z Blížencov do Raka, a vo štvrtok ráno do Leva, kde bude až do soboty večera. Zvyšok soboty a nedeľu bude už Luna prechádzať znamením Panny.
Vo štvrtok večer bude presný spln, opozícia Slnka zo znamenia Vodnára a Luny v znamení Leva. S jeho účinkom môžeme rátať od poobedia do polnoci,
je múdre počas celého dňa nerobiť nič neobvyklé.
Pre Levov môže končiť polročné obdobie snaženia aj vyvrcholenia niečoho. Každý z nás, každé znamenie to tak počas roka jedenkrát má.

Vplyv Luny nám môže do pondelka priniesť mnoho nejasností a neústretovostí, v utorok doobeda rozvahu a od poobedia skôr komunikačné problémy. Podobne naraziť môžeme aj počas stredy, ale od večera a počas noci prinesie Neptún tým citlivejším, romanticky a umelecky založeným a  zamilovaným aj nevšedné zážitky a inšpiratívne chvíle. 
Z piatka môžeme hodne vyťažiť, aj do budúcnosti, nesnažme sa však o  žiadne excentrickosti!
No a - koniec dobrý, všetko dobré:
Nedeľa, najmä doobedie je mimoriadne šťastné - Luna vytvorí s Venušou a Jupiterom veľký zemský trigón. A so Saturnom z Rýb aj Draka. Neprelenošme preto tieto hodiny v posteli!   

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 5 5 3 3 2 3
Býk 4 2 2 3 3 3 1
Bli 2 4 4 2 2 2 3
Rak 4 3 3 4 2 2 1
Lev 2 4 4 4 4 4 4
Pa 3 2 2 2 2 2 1
2 5 5 3 3 3 3
Ško 2 2 2 3 3 3 1
Str 4 2 2 3 3 3 3
Koz 3 2 2 2 2 2 2
Vod 3 2 2 4 4 4 4
Ry 3 1 1 3 3 3 2

 

ˆ Milan Jurášek, 21.01.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia