Horoskop na týždeň od 22.10. do 28.10.2018

Týždňom nás budú viesť dve tendencie, čiastočne protichodné. Ako a nakoľko im, či len jednej z nich, podľahneme, tak nám týždeň dopadne. V duchu: ako si ustelieš, tak si ľahneš! Obidve začnú rovnako, zľahka už v pondelok a vyvrcholia v utorok a v stredu. Ich účinky aj dozvuky však budeme pociťovať aj v piatok. Pozor; výbušnosť, netrpezlivosť, presadzovanie len svojich názorov a túžba po slobode nám môže tieto dni doma, v partnerstve i v práci slušne skomplikovať! Tá druhá, harmonizujúca ...

... optimistickejšia, kultúrne či umelecky ladená tendencia poznačí dokonca aj víkendové dni. Iní zasa počas nich upútajú organizačným talentom a zodpovednosťou, rôznym politikom ľud ľahšie uverí, ďalší zasa s menšou námahou načerpajú množstvo nových vedomostí.

Astrologické zaujímavosti: Najdôležitejšia  astrologická udalosť sa "udeje" v utorok hneď po obede, Slnko opustí znamenie Váhy a prejde do znamenia Škorpióna. Nebude to nejaký náhly prechod, aspoň pre väčšinu z nás. Na energie znamenia Škorpióna sme už nejakú dobu zvyknutí, Merkúr je v tomto znamení už vyše desať dní, Venuša ešte o mesiac dlhšie. A Jupiter, ten je v Škorpiónovi už vyše roka.

Do pondelka rána bude Luna ešte v Rybách, v nasledujúcom Baranovi bude potom do stredy poobedia. V Býkovi bude až piatka neskorého večera a až do konca víkendu bude Luna prechádzať znamením Blížencov.
V stredu večer bude v znamení Býka spln, Slnko na druhom stupni Škorpióna vytvorí opozíciu s Lunou na druhom stupni  Býka. Tento spln však bude z tých náročnejších. Luna bude v konjunkcii s nevyspytateľným Uránom a na túto opozíciu bude v kvadratúrach Dračia hlava. Trošku to síce zmierni konjunkcia Slnka s Venušou, no aj tak môžeme - ale len tí, ktorým to v ich Osobnom horoskope nejako "sadne" - rátať s nečakanými udalosťami, so stratou spoločenského postu či postupu v kariére.
Zaujímavá konštelácia vznikne z pohľadu Luny v piatok večer, mali by sme využiť túto príležitosť. A samozrejme byť vnímaví, aby sme ju vôbec vycítili.

Astrologické poradenstvo je aj pre Vás! Neváhajte.
Astrológia Vám ponúkne odpovede na rôzne otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad! !
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj
on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop chystáme na niektorý z nasledujúcich víkendov. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 1 3 3 1 1
Býk 4 4 4 4 4 4 4
Bli 2 2 2 4 4 2 2
Rak 4 5 4 2 2 3 3
Lev 2 1 4 5 5 3 3
Pa 2 2 1 2 2 3 3
4 4 3 4 4 2 2
Ško 3 3 4 5 5 3 3
Str 2 2 2 4 4 4 4
Koz 4 4 2 1 1 2 2
Vod 3 3 3 3 3 2 2
Ry 2 2 1 2 2 3 3

ˆ Milan Jurášek, 23.09.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia