Horoskop na týždeň od 22.2. do 28.2.2016

Určitý potenciál možno až revolučných zmien v životoch nás jednotlivcov i celej spoločnosti, naznačený a možno aj "dejúci sa" v uplynulých týždňoch (mesiacoch) sa prenáša aj do tohto; môžme rátať - hoci už nie s takou naliehavosťou a presvedčivosťou ako predtým - naozaj so všetkým. Netreba sa dať po dynamickejšom pondelku učičíkať, že už je to za nami, že sa už nič nemôže udiať. Môže! Samozrejme, ak budeme pozorní, mnohému sa dokážeme vyhnúť či aspoň dopady minimalizovať. Druhá polovica týždňa bude lepšia, Merkúr, planéta prejavu, zdravého rozumu, kombinovania nám ...

 

... prinesie množstvo príležitostí, ako si polepšiť. Na rôznych frontoch. Disciplína, opatrné rozhodnutia, trpezlivosť, tvorivosť, osobný magnetizmus, zvýšená intuícia (až po jasnozrivosť) ..., to budú naše kvality, na ktoré sa budeme môcť spoľahnúť.

Astrologické zaujímavosti: Od vstupu Slnka do znamenia Rýb minulý piatok je znamenie Rýb so svojimi kvalitami, energiami, prejavmi naozaj presvedčivé a počas tohto týždňa, s pribúdajúcimi dňami nás budú udalosti o tom aj opakovane presviedčať. Slnko na svojej púti zvieratníkom speje ku konjunkcii s Neptúnom, vládcom Rýb  - tá vyvrcholí v nedeľu poobede - a  atmosféra bude, najmä v druhej polovici týždňa "mystičnieť". Vhodný čas na meditácie a ponory do vlastného vnútra. Pozor však, nepripravených jedincov to môže zaviať do iracionálna a k strate kontaktu s realitou! Zaujímavé bude z tohto pohľadu sledovať odhady lídrov politických strán o predstavách svojich volebných výsledkoch, úspechoch vo svojich vyhláseniach ... a porovnať ich o týždeň s tými naozaj dosiahnutými.

Luna bude do pondelkového obeda v Levovi, do stredy pred polnocou bude prechádzať Pannou a do soboty obeda Váhami. Zvyšok víkendu strávi v znamení Škorpióna.
V pondelok večer bude v Panne vrcholiť spln, už tradične ho spájame s vyvrcholením niečoho, čo sa za uplynulé dva týždne pripravovalo, no aj s veľkým vnútorným nepokojom a iracionálnym, skratovým chovaním; to môže veštiť rôzne problémy!
Ďalšie možné problematické chvíle - hodinky i viac - môže Luna do našich životov priniesť v pondelok večer, v utorok večer, v piatok okolo obeda a v sobotu večer.

Máte pocit, že vo Vašom vzťahu to už nie je tak, ako bývalo? Že skutočnosť a Vaše očakávania sú v rozpore? Vyznať sa v tom - a zároveň i v sebe - Vám svojimi postupmi môže pomôcť astrológia!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám absolvovanie astrologických sebaspoznávacích seminárov), v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce by mohli byť v najbližších mesiacoch, v termínoch podľa Vášho záujmu.  
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 4 4 2 2
Býk 4 3 3 3 3 4 5
Bli 2 3 3 1 1 1 3
Rak 3 2 1 3 4 3 2
Lev 2 4 4 2 2 2 3
Pa 2 2 2 2 2 2 3
1 2 2 1 1 1 3
Ško 2 1 1 2 2 1 1
Str 3 4 4 3 3 2 3
Koz 1 1 1 4 4 2 1
Vod 1 1 1 1 1 1 2
Ry 3 4 4 4 4 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 02.01.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia