Horoskop na týždeň od 22.4. do 28.4.2024

Konjunkcia Jupitera s Uránom, presná počas uplynulej nedele poznačí okrem minulého týždňa aj tento, najmä na spoločenskej úrovni. Všetky zmeny však neuvidíme hneď, ale pravdepodobne až počas mája (a neskôr). Bude to o zmene hodnôt, reforme ekonomického systému, o nových, až prevratných technológiách, o zmene prístupu k jedlu, k prírode, k Matke Zemi... A o možnostiach, ako to nevhodné napraviť, preliečiť. Tiež aj na osobnej, individuálnej úrovni (Venuša, vládca Býka, kde je táto konjunkcia je v Baranovi v konjunkcii s Chirónom, zraneným liečiteľom). Záleží samozrejme...

... v ktorom astrologickom dome sa v našom horoskope nachádza. Intenzívne pôsobenie očakávajme najmä v pondelok a utorok. Dôverujme vyšším silám, vizualizujme si tú najlepšiu verziu budúcnosti...
V druhej polovici týždňa týždňa sa dostanú k slovu neptúnske energie z Rýb, ktoré vybudí Mars (konjunkciou). Stretnú sa dve protichodné sily, môžu priniesť slabosti (aj telesné), nachladenie, teploty, infekcie, pocity straty ega... Netreba sa prepínať, robiť len bežné veci, najmä nezištné, nepodnikať, nič väčšie nekupovať, vyhnúť sa nečestnostiam...
A nakoniec jedna dobrá správa: vzťahom (všetkým typom, nielen partnerským) tento týždeň priať bude - tzv. vedľajších pozitívnych aspektov Venuše bude počas neho celkom päť :).

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v apríli
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Vo štvrtok poobede sa zastaví Merkúr vo svojom spätnom pohybe, môžme očakávať, že veci sa pomaly začnú realizovať - tie, ktoré sme si v uplynulých týždňoch premysleli. Počas  štvrtka však buďme opatrní pri vyjadreniach, radšej ani nič väčšie nekupujme a nepodpisujme.

Luna bude do utorka podvečer prechádzať Váhami, do piatka skorého rána Škorpiónom a do nedele obeda Strelcom. Druhú polovicu nedele bude už v znamení Kozorožca.
V stredu hneď po polnoci bude v znamení Škorpióna spln. Ten môže vyexponovať nedorozumenia ohľadne hodnôt, aj peňazí, typu: moje vs. naše...a kde nefunguje komunikácia, môže prísť aj k podrazom.

Luna bude až do štvrtka prechádzať znameniami naproti tým obsadeným planétami, vytvorí teda neharmonické opozície, ktoré môžu priniesť rôzne výzvy a rozladenia:
v pondelok sa nedá - z tohto hľadiska - nájsť ani pár pozitívnych hodín,
v utorok hrozia rôzne dusná len večer,
stredajší spln zasa môže skomplikovať najmä hodiny od polnoci do rána,
vo štvrtok si dajme pozor len okolo obeda a pár ďalších hodín, večer už bude v pohode, dajú sa očakávať intenzívne emócie v partnerských vzťahoch,
:) až do skorého piatkového rána...
z víkendových dní vyzerajú pozitívne najmä doobedia, aj keď v nedeľu môže byť tej dynamiky až príliš  

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 3 2 2 2 3 2
Býk 4 3 4 4 2 2 1
Bli 2 1 2 2 2 2 1
Rak 5 4 3 3 3 3 3
Lev 3 3 5 5 3 3 2
Pa 4 3 2 2 3 3 2
4 3 4 4 2 2 3
Ško 2 2 1 1 3 3 1
Str 2 2 4 4 2 2 1
Koz 3 2 1 1 3 3 1
Vod 2 2 3 3 3 3 2
Ry 2 2 2 2 3 3 1

 

ˆ Milan Jurášek, 21.04.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia