Horoskop na týždeň od 22.5. do 28.5.2017

Budúci týždeň - teda aspoň jeho prvá časť - by mal byť úplne pokojný, môžeme mať dojem, že to bude, ako sa hovorí "brnkačka". Môže to tak byť, ak sa necháme niesť na priaznivej vlne z minulého týždňa - vhodného vyváženia pozitívnych vplyvov medzi Saturnom (rozvaha, múdra opatrnosť) a Uránom (túžba po slobode, po novom, neprebádanom). Obidve planéty pôsobia z ohnivých znamení (nadšenie, systém "hŕŕŕ"), treba citlivo dávkovať. Od utorka večera začnú do tejto krehkej rovnováhy nevhodne zasahovať aj Venuša s Plutom (až príliš veľa vášne, nezvládnutá sexualita, rôzne ...

... škandály z tejto oblasti...). Láska, túžba a vášeň síce k máju patria, no do štvrtka môžu tieto vplyvy tak vyexponovať (a do konca týždňa budú ešte doznievať), že stratíme pojem "kde je vlastne sever". A možné dopady môžu byť bolestivé! Pozrieme bulvár :-). Od soboty môže byť vo vzduchu aj necitlivosť a agresívne konanie, pozor aj na zlomeniny!    
Mám však aj dobrú správu: pre pripravených na všetky eventuality, šikovne kombinujúcich a pripravených využiť aj tie najmenšie príležitosti bude šťastný - a veľkým prínosom - celý víkend.

Astrologické zaujímavosti: Minulú sobotu sa nám Slnko prehuplo do znamenia Blížencov, no aj toto znamenie sa bude - tak ako predchádzajúci, tento rok nevýrazný Býk - naďalej deliť o symbolickú vládu nad svetom, aj všetkým čo je, so znameniami Rýb a Barana. Tento, aj ďalší týždeň určite.

Luna bude v pondelok a v utorok do skorého poobedia v Baranovi, ďalšie dva dni - do štvrtka skorého poobedia - bude prechádzať Býkom a tie ďalšie dva - do soboty skorého poobedia - Blížencami. V závere týždňa - od soboty poobedia - Lunu nájdeme v znamení Raka.
K novu - konjunkcii Luny a Slnka - príde v znamení Blížencov vo štvrtok neskoro večer. Nov predstavuje symbolicky nový začiatok, po zavŕšení niečoho predchádzajúceho. Sami si určime, čo by to pre nás malo byť a s vierou v úspech to v tomto období začnime! Pre oblasť vzťahov však môže práve tento nov znamenať aj tú nepríjemnejšiu možnosť - koniec!

Luna počas týždňa zaujme niekoľko citlivých pozícií, k tým náročnejším by mohlo - samozrejme s ohľadom na náš Osobný horoskop - patriť niekoľko hodín v pondelok okolo obeda, v stredu okolo obeda, v piatok celé doobedie, v sobotu ráno a v nedeľu večer.
Aj v nedeľu okolo obeda, no tento termín môže byť pre iných prínosný.
Výrazný pozitívny potenciál bude mať niekoľko hodín v utorok pred obedom.

Viete, že pre mnohé páry býva prvá spoločná dovolenka aj tou poslednou? A že pokazená dovolenka  - dokonca aj rozchod - hrozí aj tým, ktoré už boli spolu veľakrát? Príďte si prebádať, akí vlastne ste a v akom období sa práve nachádzate - radšej pred plánovaním spoločného letného programu. Veď astrológia so svojimi postupmi je tu aj pre Vás!.
Príďte na výklad, stačí sa ozvať, email nájdete nižšie.
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 2 1 1 1 3
Býk 2 1 2 1 2 2 3
Bli 1 1 2 1 2 1 2
Rak 4 2 1 2 3 2 2
Lev 1 1 3 1 1 1 2
Pa 2 1 1 1 3 1 1
4 3 4 2 2 4 5
Ško 2 2 4 2 2 1 2
Str 2 1 2 1 2 2 3
Koz 3 2 2 2 4 3 4
Vod 1 1 3 2 2 3 2
Ry 4 2 2 2 3 2 3

ˆ Milan Jurášek, 16.03.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia