Horoskop na týždeň od 22.6. do 28.6.2015

Za sebou máme najkratšiu noc (možno presnejšie by bolo prvú z tých zopár najkratších nocí) v roku a pred sebou relatívne príjemný a na šťastné náhody bohatý týždeň. Nástrahy tam samozrejme sú: začiatkom týždňa nedôverčivosť, chaos a možno až chuť to "všetko zabaliť", prenesené či vygradované zo záveru toho minulého, ku koncu týždňa zasa snahy ísť proti prúdu či spoločenskému poriadku. Aj agresívnym spôsobom. Ak toto prekonáme môžeme v prvých dňoch týždňa presadiť či začať realizovať niečo originálne či mimoriadne, v druhej polovici týždňa môžme zasa rátať s dostatkom energie, spontánnosťou, záujmom opačného pohlavia, ...

 

... optimizmom, kultúrnym a umeleckým vyžitím, nezáväznými románikmi i začiatkami vážnych vzťahov.

Astrologické zaujímavosti: Je tu prvý letný týždeň; v predchádzajúcu nedeľu prešlo Slnko z Blížencov do Raka. Energie znamenia Raka sa však stanú presvedčivejšie až od stredy poobedia, kedy prejde do Raka z Blížencov aj Mars. Napriek tomu Rakovi bude počas tohto týždňa zdatne sekundovať znamenie Leva - v tomto znamení sú Venuša a Jupiter v (zatiaľ) voľnej konjunkcii, a tento vplyv bude s pribúdajúcimi dňami narastať.
V stredu hneď po obede zmení ešte Chirón svoj chod na retrográdny, na asi päť mesiacov nám ponúkne príležitosti zmieriť sa so zraneniami a ujať sa ich, tiež naučiť sa znášať a prijať bolesť, ktorá ich sprevádza. Naše osobné, aj našej Matky Zeme.

Luna bude počas prvých dní týždňa v Panne, od stredy rána prejde do znamenia Váh a v piatok večer do Škorpióna, ktorým bude prechádzať aj počas celého víkendu.

Kvadratúra Slnka a Luny - jeden zo štyroch na spracovanie náročnejších aspektov medzi týmito dvoma nebeskými telesami, medzi týmito psychologicky protichodnými princípmi - poznačí pár hodín okolo stredy obeda, ďalšie - pre citlivejších jedincov možno aj výrazne, to si treba odsledovať (a nemusí sa jednať len o Rakov či ľudí s Ascendentom Raka) - kritickejšie chvíľky môžu byť hneď v pondelok, od rána až do večera, v utorok poobede a večer, v už spomínanú stredu aj poobede, v piatok okolo obeda aj poobede a v nedeľu okolo obeda.
V piatok počas neskorého večera aj noci môže byť situácia obojaká, jedným tieto vplyvy priťažia, ďalším budú ponúknuté nové príležitosti; každému podľa dispozícií v ich Osobných horoskopoch.
V sobotu pred a okolo obeda budú astrologické konštelácie priaznivé, zvýši sa intuícia, fantázia, umelecké cítenie aj schopnosti a tiež dostaneme viac príležitostí obohatiť si partnerský život. 

Hľadáte cestu ako partnerovi viac porozumieť, ako spoločne postúpiť v partnerstve do "vyššieho levelu"? Bez rozboru a porozumenia vlastnému Osobnému horoskopu to nepôjde, príďte na výklad! 

Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského Vám odhalí Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmí Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce začínajú od konca septembra 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 2 5 5 3 3
Býk 3 3 3 3 3 5 5
Bli 4 4 1 1 1 2 2
Rak 3 3 4 4 2 1 2
Lev 2 2 2 3 2 3 3
Pa 4 4 3 3 3 3 3
2 2 1 1 1 3 3
Ško 3 3 2 3 2 1 1
Str 3 3 1 1 1 3 3
Koz 1 1 2 3 2 1 1
Vod 3 3 3 3 3 4 4
Ry 4 4 2 2 2 3 3

 

ˆ Milan Jurášek, 26.04.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia