Horoskop na týždeň od 22.6. do 28.6.2020

Od sobotného predpolnočného prechodu Slnka do znamenia Raka a od nedeľného ranného novu počas predchádzajúceho víkendu štartujeme do leta, do nových časov, výziev, povinností a predsavzatí. Niečo sme si uvedomili, ujasnili, potvrdili, uzavreli. A to ďalšie na nás čaká, možno to odsunuté, možno len tušené. Mohlo by nám pomôcť, ak zapátrame v neďalekej minulosti, čo sa niekde na prelome marca a apríla u nás, s nami či okolo nás udialo. Niečo v tom duchu by mohlo byť na programe aj týchto dní, najmä tých v závere týždňa. A práve cez víkend si budeme vedieť so všetkým ...

... ľahšie poradiť, systematicky to prebádať aj zodpovedne pracovať či vyvodiť správne závery.

Astrologické zaujímavosti: V tomto týždni nás čaká niekoľko výraznejších zmien astrologickej klímy. V utorok ráno sa už nejaký čas zdanlivo nehybný Neptún vyberie horoskopom naspäť. Vyše päť mesiacov nás bude nabádať hľadať svoju duchovnú orientáciu.
Vo štvrtok tiež ráno Venuša po skoro jeden a pol mesačnom zdanlivom cúvaní znamením Blížencov začne ísť priamym smerom. Mali sme možnosť naozaj do hĺbky prebádať naše vzťahy k ľuďom, ku svetu, čo s tým teraz urobíme?
V nedeľu nadránom dokončí Mars jeden a pol mesačný beh znamením Rýb a prejde do "svojho" znamenia, do Barana, kde bude až do začiatku januára budúceho roku. Zrazu budeme vedieť, ako na to, dokážeme "dupnúť na plyn", rozbehne sa aj to, čo doteraz nešlo.

A ako svojím vplyvom prispeje k celkovej atmosfére Luna? V pondelok počas doobedia môžu city prevládnuť nad ráciom, od poobedia do večera rátajme so zvýšenou intuíciou, no aj so snívaním. Utorok, najmä od obeda nám môže do cesty postaviť rôzne prekážky, sobotňajšie ráno zasa zmätky a chaos. V nedeľu okolo obeda by sme mali vyhýbať riešeniu citlivých tém.
Veľmi zaujímavé príležitosti nás však môžu postretnúť vo štvrtok večer.

Samozrejme, toto tu uvedené sú všeobecné tendencie, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa dispozícií v našich Osobných horoskopoch.

Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 2 2 4 4 3
Býk 1 2 3 2 3 3 4
Bli 3 2 3 2 4 4 4
Rak 2 3 3 1 1 2 4
Lev 2 1 2 1 2 2 3
Pa 2 2 4 2 2 2 5
3 1 1 1 3 3 1
Ško 1 1 3 2 2 2 4
Str 4 2 2 1 3 3 3
Koz 3 3 4 2 1 1 4
Vod 1 2 4 2 1 1 1
Ry 2 1 2 1 2 2 3

ˆ Milan Jurášek, 30.05.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia