Horoskop na týždeň od 23.1.2017 do 29.1.2017

Posledný januárový týždeň začne zľahka. Mnoho z nás sa bude môcť spoľahnúť na svoju intuíciu a predvídavosť, fantázii nebudú kladené hranice. Celý týždeň však môže byť poznačený výraznejšou romantikou, idealizáciou lásky a partnerstiev ako takých, miešaním duchovna do vzťahov i do života všeobecne. Iných však takéto vplyvy môžu obísť a budú skôr vnímať - aj využívať - to erotično okolo seba. Počas ďalších dní môžu byť mnohí z nás konfrontovaní s udalosťami, ktoré ich až dokopú opustiť to staré a vydať sa dopredu, za novým. Aj keď presne nebudú vedieť, čo to vlastne má, ...

... malo by či mohlo byť. Druhá polovica týždňa môže priniesť chlad do vzťahov, blokovanie spontánnosti, nedorozumenia aj rozchody, víkend aj určité prezretia a vhľady, ako to - s nami konkrétne, či s tým naokolo - vlastne v skutočnosti je.

Astrologické zaujímavosti: Z astrologického hľadiska bezpochyby najdôležitejšou je prechod Marsa zo znamenia Rýb do Barana, stane sa to v sobotu ráno, presne o 6.39 hod. Mars vo svojom znamení nám na nasledujúcich 6 týždňov prinesie dostatok - chvíľami možno až ťažko zvládnuteľný nadbytok - energie, zdravú súťaživosť, chuť začínať niečo nové, no možno aj netrpezlivosť, sebectvo a agresivitu.
Počas týždňa príde k niekoľkým konjunkciám planét. V stredu ráno bude na 23. stupni znamenia Rýb Venuša s Chirónom, táto konjunkcia ovplyvní celý týždeň. Na víkendovú atmosféru bude mať vplyv aj ďalšia konjunkcia, Merkúra s Plutom na 18. stupni Kozorožca.
Ďalšia bude konjunkcia medzi Slnkom a Lunou, známy nov, vrcholiť bude v sobotu nadránom.
Luna bude v pondelok a utorok v Strelcovi, v utorok pár minút pred polnocou prejde do Kozorožca a v piatok predobedom do znamenia Vodnára. V nedeľu podvečer prejde potom do nasledujúceho znamenia Rýb.

Z hľadiska okamžitej polohy Luny na určitom stupni toho konkrétneho znamenia a jej aspektov na ostatné planéty môžeme k náročnejším chvíľam týždňa rátať hodinky: tie prvé, v pondelok hneď po polnoci, okolo polnoci z pondelka na utorok, v utorok ráno aj okolo obeda, vo štvrtok od predobedia až do večera, počas už spomínaného novu a pár posledných nedeľných.

Hovorí sa, že zmena je život, no niekedy sa tomu nedá vyhnúť. A inokedy tú zmenu vlastne chceme my. Alebo ju očakávame a chceme sa na ňu lepšie pripraviť. Aj v tomto Vám môže pomôcť astrológia,  príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Opakovanie úvodného seminára  Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop bude - je to definitívny termín - 28. a 29.1.2017.
Ešte sú voľné miesta!
Ozvite sa, môže Vám to pozitívne zmeniť život!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 3 3 1 1 1
Býk 3 3 1 1 1 3 1
Bli 4 4 2 2 1 2 3
Rak 4 4 2 3 2 3 2
Lev 3 2 4 4 3 4 3
Pa 3 3 1 1 1 2 1
3 3 3 3 1 2 1
Ško 3 3 1 1 1 3 2
Str 1 1 3 3 1 1 1
Koz 2 2 2 2 1 2 1
Vod 1 1 2 2 1 1 1
Ry 3 3 3 3 1 2 1

ˆ Milan Jurášek, 06.12.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia