Horoskop na týždeň od 23.10. do 29.10.2017

Tento týždeň bude pre mnohých mimoriadny. Nejeden z nás sa znovu začne pozerať na svet a dianie okolo seba optimisticky, čakajú nás šťastné náhody, úspech, sebapresadenie "na všetkých frontoch", rozšírenie podnikania, schválenie úverov, pôžičiek či "len" nejaké peniaze, ktoré prídu "akokeby z neba". Iní znovu nájdu zmysel pre humor, ďalší oprášia svoje filozofické prístupy a postoje. Tento vplyv by mal fungovať po celý týždeň, v prvej polovici bude ešte okorenený fantáziou a predvídavosťou. V druhej polovici však začnú pôsobiť aj výrazne nepriaznivé vplyvy - najmä na oblasť vzťahov:

... očakávajme nezvládnuté emócie a vášne, prejavy žiarlivosti, búrlivé rozchody, teatrálne výstupy na verejnosti aj sexuálne excesy. Až po drastické zásahy do životov. Pravdepodobné sú aj prehnané boje žien za svoju osobnú nezávislosť. No čo to konkrétne bude, koho to postihne a ako sa s tým popasuje si môžeme pozrieť o týždeň v časopisoch, ktoré sa venujú rôznym komediantom, celebritám a ich životom :-) 

Astrologické zaujímavosti: To najdôležitejšie - z astrologického hľadiska - sa udeje hneď v pondelok ráno: Slnko opustí znamenie Váh a prejde do znamenia Škorpióna. Pridá sa tak k Merkúrovi a Jupiterovi, ktorí v tomto znamení už sú. Vo Váhach však zostáva Venuša aj Mars -planéty, ktoré ovplyvňujú naše vzťahy -, takže dá sa povedať, že tieto dve znamenia - Váhy a Škorpión - sa budú počas týždňa spolupodieľať na vláde nad svetom.
A ešte jedna pozitívna správa - zo soboty na nedeľu si o hodinu dlhšie pospíme; čo nám na jar "zobrali", teraz dostaneme naspäť.

Tento týždeň Luna dorastá a výnimočne pobudne len v troch znameniach. V pondelok, utorok a počas prvých dvoch hodín v stredu bude v znamení Strelca, do piatka poobedia v nasledujúcom Kozorožcovi a zvyšok týždňa bude prechádzať znamením Vodnára.

V sobotu hneď po polnoci vytvorí Luna so Slnkom presnú kvadratúru, je to aspekt, ktorý nám môže priniesť do života rôzne nepríjemnosti. Väčšina z nás sa im vyhne jednoducho tým, že posledné piatkové a prvé sobotné hodiny jednoducho prespíme (vo vlastnej posteli samozrejme) :-)
Ďalšie hodinky problematického pôsobenia Luny môžeme očakávať v pondelok okolo obeda, v sobotu od rána do obeda a tiež v nedeľu skoro ráno.
Pre iných môže byť zasa skoro celá nedeľa pozitívnym dňom, môže im priniesť inšpiráciu a nové podnety.  

Potrebujete nejako oživiť svoj vzťah alebo celkovo svoj život urobiť nejako zmysluplnejším? A neviete, ako začať? Astrológia Vám pomôže! Môže Vám podať pomocnú ruku, nielen ozrejmiť, v akom období sa práve nachádzate, ale ponúknuť aj východiská. Dokáže Vám svojimi postupmi pomôcť! Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.
Najbližší - Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop - chystám na posledný októbrový víkend, - ešte je voľné miesto, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 5 5 4 2 2
Býk 2 2 3 3 3 3 3
Bli 4 4 2 2 2 3 3
Rak 3 3 3 4 3 2 2
Lev 3 3 3 3 4 5 5
Pa 3 3 1 1 1 3 3
1 1 4 4 2 1 1
Ško 2 2 3 3 3 3 3
Str 2 2 2 2 2 3 3
Koz 2 2 2 2 1 2 2
Vod 1 1 2 2 1 1 1
Ry 3 3 1 1 1 3 3

ˆ Milan Jurášek, 03.09.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia