Horoskop na týždeň od 23.3. do 29.3.2015

Tento týždeň bude o poznanie pokojnejší ako niekoľko predchádzajúcich. Na svoje si prídu nielen tí romanticky založení (skôr začiatkom týždňa), ale aj vyznávači vášnivých aj rýchlych stretnutí (tí zasa výraznejšie v druhej polovici týždňa). Pravdepodobne však niektoré z týchto úletov prekročia únosnú mieru rizika a tým budú nezlučiteľné s ich trvalými vzťahmi. Niektoré ani nezvládnu, keď sa to prevalí - kriticky sa javí najmä piatok a sobota. Tí, ktorým vzťahy nič nehovoria a svoju energiu venujú najmä podnikaniu, politickej kariére a zviditeľňovaniu budú zasa úspešní najmä v strede týždňa, bude sa dariť aj študentom a vedcom.

 

 Astrologické zaujímavosti: Tento týždeň nebude astrologicky mimoriadne vlastne nič; to, že v nedeľu nadránom prechádzame na letný čas - a teda si o hodinu kratšie pospíme - je len taká dohoda, ktorá nemá s astrológiou nič spoločné.

Nástup znamenie Barana nenecháva od prvého okamihu svojej vlády nikoho na pochybách že je tu jar a s ním baranovské energie začiatku či začiatkov
- ja Baran som tu!

Luna tento týždeň dorastá, v pondelok a utorok do skorého poobedia bude v Býkovi, do štvrtka večera v Blížencoch a do nedele skorého rána v znamení Raka. Počas nedele bude potom prechádzať Levom.
Luna vytvorí v piatok ráno kvadratúru so Slnkom, ďalšie na zvládnutie náročnejšie hodinky môžu byť už v utorok ráno a po obede, pár hodín okolo polnoci na stredu, vo štvrtok po obede, hodiny v sobotu hneď po polnoci a tiež po obede.
Za najnáročnejšie hodiny týždňa z hľadiska polohy Luny vo zverokruhu však pokladám - ale len pre tých, ktorým to aktivuje ich osobný horoskop - pár hodín vo štvrtok okolo obeda, citlivá bude najmä oblasť rodiny a partnerstiev. Možno pôjde aj o jeden z vážnych životných predelov.
Naopak, v nedeľu po obede a večer bude táto oblasť aktivovaná priaznivo.

Cítite, že dozrela doba a treba sa pripraviť na "jarné upratovanie" -  vo vzťahu, v rodine, v práci, v podnikaní, či len tak, v sebe samom/ samej? Len ako na to, ako začať?
Aj v tomto Vám môže pomôcť astrológia, príďte na výklad!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského Vám odhalí Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmí Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližší seminár: Praktická astrológia - Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop; výhľadový termín - apríl  až jún 2015, podľa záujmu.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 1 1 4 4 1
Býk 1 1 2 2 1 1 4
Bli 3 3 4 4 3 3 3
Rak 1 2 2 2 2 2 2
Lev 3 1 4 1 3 3 1
Pa 2 4 5 5 2 2 4
2 1 2 2 3 3 3
Ško 4 2 2 2 3 3 3
Str 3 2 2 2 2 2 1
Koz 2 2 4 4 4 4 2
Vod 3 2 2 2 2 2 2
Ry 3 3 3 3 2 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 15.01.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia