Horoskop na týždeň od 23.7. do 29.7.2018

Výbušnosť, netrpezlivosť, túžba robiť si veci po svojom, rôzne nečakanosti, poruchy techniky, rozvodov aj v doprave, zdravotné kolapsy (pozor na srdiečka) môžu poznačiť celý týždeň. "Na vine", ak sa to dá tak povedať, sú "mužské" planéty Slnko, Mars a Urán vo vzájomne nepriaznivých konšteláciách. Urobíme dobre, ak počas týchto dní prispôsobíme týmto vplyvom svoje konanie - mnohému sa vyhneme alebo aspoň možné dopady zmiernime. Ešte tu máme aj vplyv Venuše - planéty lásky; v prvej polovici ...

... týždňa môže priniesť - najmä do vzťahov, ale nielen tam - rôzne sklamania, škandály, aj tie "ružové okuliare". Počas víkendu zasa originalitu, príťažlivosť, túžbu aj vášeň. A to je jeden z vhodných spôsobov, ako naložiť s prebytočnou energiou (miesto nejakej agresie) :-)
Hore uvedené ohrozenie zdravia som nespomenul len tak; narodení v prvých dekádach najmä v pevných znameniach by sa nemali preťažovať, múdre bude zvoliť miernejšie tempo a viac oddychovať.

Astrologické zaujímavosti: Slnko máme v Levovi, v tomto znamení je aj Merkúr a Dračia hlava. Tri planéty alebo astrologicky významné citlivé body sú už dlhší čas aj v znamení Kozorožca - pomalý Saturn, ešte pomalšie Pluto a Lilit (tá za dva týždne znamenie Leva opustí). Takže môžeme rátať, že spolu so slnečným znamením - tento týždeň už Leva bude mať veľký vplyv na dianie vo svete i v nás zároveň aj znamenie Kozorožca.

Po určitom čase to zasa tak vyšlo, že Luna sa počas týždňa zdrží len v troch znameniach. V pondelok a utorok bude v Strelcovi, do piatka obeda v Kozorožcovi a zvyšné hodiny aj dni bude prechádzať Vodnárom.
V znamení Vodnára bude v piatok neskoro večer aj spln, a nie hocijaký - bude spojený so zatmením.
Úplné zatmenie Mesiaca budeme môcť pozorovať aj na našom území, od 21.30 do 23.13 hod. úplné, to čiastočné (Mesiac v polotieni Zeme) už od 20.25 do 1.28 hod. po polnoci, už v sobotu. Časy sú v SELČ.
Zatmenia Slnka a Mesiaca nemajú v astrológii - aspoň v tej tradičnej - dobrú povesť. Ich pôsobenia trvajú celé mesiace, pred aj po; samozrejme nie na každého. V literatúre sú  spomínané aj také prípady ľudí, ktorým zatmenie zmenilo celý ďalší život. Nepomýlime sa teda - najmä ak nepoznáme svoj Osobný horoskop a teda aj predpokladané účinky priamo na nás - ak budeme od piatka poobedia do soboty rána uvážlivejší. Netreba teda vymýšľať, vyhnime sa aj konfrontáciám - mohli by nečakane vygradovať!, robme len bežné veci! O to viac, že v spomenutom splne bude "zamontovaný" aj Mars.
Háklivý - z pohľadu Luny a jej okamžitej polohy - môže byť aj pondelok, od poobedia až do polnoci a tiež skoro celý štvrtok.

Máte problémy v komunikácii, priamo s konkrétnymi ľuďmi? A potrebujete sa dohodnúť, dospieť k dohode? Tento týždeň to ani neskúšajte, tie ďalšie by mohli (ale nemuseli - konkrétne pre Vás) byť vhodnejšie.
Optimálne dni a obdobia - nielen na dohody, ale aj pre iné oblasti Vám vie astrológia spoľahlivo určiť. Pomôže v rôznych situáciách, v ťažších životných obdobiach aj pri bežných rozhodnutiach. Určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. Ponúkne odpovede na rôzne Vaše otázky. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, príďte na výklad!
Astrologický výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 3 3 1 1 1
Býk 3 3 1 1 1 3 3
Bli 4 4 1 1 1 1 1
Rak 4 3 4 3 3 4 3
Lev 1 1 2 2 2 4 4
Pa 5 5 1 1 1 3 3
3 3 3 3 2 2 2
Ško 3 3 3 3 3 4 4
Str 2 2 2 2 2 2 3
Koz 2 2 1 1 1 2 2
Vod 2 2 2 2 1 2 2
Ry 3 3 1 1 1 2 3

ˆ Milan Jurášek, 16.06.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia