Horoskop na týždeň od 24.10. do 30.10.2016

Tento týždeň nás budú z astrologického neba ovplyvňovať najmä Venuša a Mars, planéty ktoré predstavujú (zjednodušene) ženský a mužský princíp. Ich vplyvy budú počas týždňa aj také aj onaké. Ovplyvnia aj naše partnerské (aj iné) vzťahy, a takým spôsobom, akým budú aktivovať naše Osobné horoskopy. Jeden z náročnejších (na spracovanie) vplyvov Marsa - s Plutom - som popísal minulý týždeň, ten už počas prvých dní doznieva. Ďalší náročnejší aspekt je kvadratúra s Uránom, môže priniesť náhle zmeny nálady, hádavosť, sebecké, chladne vykalkulované náhle akcie, ...

rebélie, úrazy, technické a elektrické havárie. Najmä v závere týždňa, na osobnej až medzinárodnej úrovni. To marsovské pozitívne je zvýšený záujem o opačné pohlavie a rôzne "hrátky", aj ochota až pobiť sa za správnu vec a ochranu slabšieho/slabších. Vplyv Venuše je tiež prevažne problematický, s pribúdajúcimi dňami bude narastať. V strede týždňa vyvrcholí naše prezretie z ilúzií, klamstiev a podvodov, hrozia škandály a partnerské rozchody. Počas víkendu bude zasa kulminovať - vplyv konjunkcie Saturna s Venušou - určité blokovanie spontánnosti (aj pri tých "hrátkach"), pocit nedostatočného milovania, záujmu partnera o nás ako osobu, až po depresie. Umelci však tento vplyv dokážu využiť. Z hľadiska aspektov Venuše je šťastný deň - aj napriek spomenutému - streda (sextil s Jupiterom), na asi nie pre každého.    

Astrologické zaujímavosti: Počas uplynulej nedele nadránom prešlo Slnko z Váh do do Škorpióna a v pondelok pred polnocou prejde do Škorpióna aj Merkúr. Tým sa vplyv tohto znamenia na nás a na všetko čo je ešte viac zosilní, môžeme povedať, že nástup tohto znamenia je v tomto roku naozaj presvedčivý. 

Luna tento týždeň cúva. V pondelok a do utorka skorého rána ju nájdeme v Levovi, do štvrtka poobedia bude prechádzať znamením Panny a do nedele nadránom potom Váhami. Zostatok nedele bude Luna v znamení Škorpióna, v tomto znamení bude v nedeľu večer vrcholiť aj nov.

Okamžitý vplyv Luny môže akcentovať to nepriaznivé v horoskope najmä počas noci z utorka na stredu (možno už od utorka poobedia) a v sobotu, pár hodín okolo obeda.
Pár hodín okolo novu by mohlo byť pre nás prínosom, treba však tomu troška pomôcť. 

Hovorí sa, že pomocná ruka je na konci nášho ramena, no astrológia nám môže pomôcť upresniť: kedy a ako! Príďte na výklad, astrológia je tu aj pre Vás!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre pokračujú aj v jeseni, úvodný
seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop  chystáme na jeden z novembrových víkendov.
Termín sa môže prispôsobiť
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 1 2 4 4 1
Býk 3 3 3 2 2 2 4
Bli 1 3 3 2 2 2 2
Rak 2 3 2 3 3 5 1
Lev 4 3 3 2 3 3 5
Pa 2 1 1 1 2 2 1
1 3 3 1 1 1 2
Ško 3 1 1 1 2 3 1
Str 1 3 3 1 1 1 2
Koz 2 3 3 3 3 3 2
Vod 2 3 3 1 1 1 3
Ry 2 4 4 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 15.09.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia