Horoskop na týždeň od 24.10. do 30.10.2022

V tomto prvom škorpiónskom týždni budú spoločné energie Slnka a Venuše harmonizovať nás aj okolie a môžu nám pomôcť preniesť sa ponad prípadné zlomyseľnosti či ohováračky v jeho prvých dňoch. Počas štvrtka (možno aj deň pred aj po) budeme vedieť vyjadriť svoje názory aj obhájiť svoje presvedčenie. Žiadne chodenie okolo horúcej kaše! Iní by však mohli až príliš razantne vnucovať druhým (alebo opačne - tí druhí im) svoje utkvelé predstavy. Ak si udržíme zdravý nadhľad a vecnú argumentáciu, hádky nehrozia, vplyv Venuše iste pomôže. Konflikt staré/nové (kvadratúra...

... Saturna s Uránom) sa môže znovu pripomenúť(= vygraduje ho vplyv Luny) počas stredy a tiež v sobotu skoršie ráno.

Astrologické zaujímavosti: V závere týždňa nás čaká niekoľko výrazných zmien astrologickej klímy. Isté je len to, že nič nie je isté :)
V piatok ráno sa retrográdny Jupiter vráti na skoro dva mesiace do znamenia Ryby, posilní v nás vieru, že nakoniec všetko dobre dopadne (známy citát Johna Lennona).
V sobotu večer sa k Slnku a Venuši v Škorpiónovi pridá aj Merkúr (prejde zo znamenia Váh). Naše prejavy môžu byť na necelé tri týždne cieľavedomejšie, no aj uštipačnejšie.
A v nedeľu poobede sa Mars (už nejaké týždne brzdil) na 26. stupni úplne zastaví a vydá sa znamením Blížencov naspäť. Na asi dva a pol mesiaca rátajme so zvýšenou razanciou, pri druhých aj u seba. Pravdepodobne len slovnou, vládcom Blížencov je Merkúr 

Luna do utorka rána prechádza vzdušným znamením Váhy, do štvrtka poobedia vodným Škorpiónom a do soboty poobedia ohnivým Strelcom. Zvyšok týždňa bude prechádzať zemitým znamením Kozorožca.

V utorok poobede bude v znamení Škorpióna aj nov, spojený s čiastočným zatmením Slnka. Malo by byť viditeľné aj v našich končinách. Rýchla Luna dobehla Slnko aj Venušu, do budúcich dní, týždňov aj mesiacov by to mohlo naznačovať ústretovosti a hľadanie dohôd, kompromisov. Ale aj nové lásky :).

A toto nám prináša Luna:
Pondelok by mal byť konštruktívny, treba si ale odpustiť uštipačnosti.
V stredu budú pokojné len hodiny pracovnej doby, k večeru sa netreba púšťať do vážnejších vecí.
Ešte komplikovanejšie môže vyznieť sobota, pokojnejšie bude asi len predobedie.
Noc zo stredy na štvrtok je vhodná na ponory do vlastného vnútra, na meditácie a objavovanie vnútorných vesmírov.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom?
Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, v tejto pohnutej dobe len on-line, individuálne, "na diaľku"- mobilom, cez Skype alebo ináč; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Ak máte záujem, ozvite sa!
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 1 2 2 3
Býk 4 4 4 3 4 2 2
Bli 1 2 2 1 2 2 2
Rak 4 2 3 1 2 4 3
Lev 3 4 4 3 3 2 3
Pa 2 2 2 2 3 3 1
2 2 2 1 2 2 3
Ško 2 2 2 2 4 2 2
Str 2 2 2 1 4 3 3
Koz 3 3 3 2 2 1 2
Vod 1 4 4 2 1 1 2
Ry 4 2 2 2 4 2 1

ˆ Milan Jurášek, 23.10.2022


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia