Horoskop na týždeň od 24.12. do 30.12.2018

Začína nám posledný, sviatočný týždeň tohto roku. Vyzerá to ale tak, že tie nesviatočné dni budú o niečo pokojnejšie. Náročnejších môže byť najmä niekoľko prvých, ale aj večerných pondelkových hodín. Ak si nedáme pozor, budú naplnené nervozitou, výbušnosťou, nestabilitou a nekompromisnosťou. Pohodu pri štedrovečernom stole si budeme môcť vychutnať len ak budeme ústretoví a schopní kompromisov. Rada astrológa - výnimočne sa so Štedrou večerou neponáhľajte, optimálny čas pre začiatok je 19 hodín. V utorok už ...

... bude viac pohody, stále sa však treba brzdiť, aby sme nereagovali prehnane. Aj nevinná poznámka môže rozjatriť nejakú zo starých rán, to platí aj na ďalšie dni. Možné sú aj nečakané citové výbuchy. Na Štefana sa na prechádzku vyberme radšej až poobede. Víkendové dni  nám môžu priniesť závan smútku, možno aj nejaké sklamanie, iní to môžu pocítiť - alebo aj nejaké obmedzenia či blokovanie ambícií - už v piatok.   

Astrologické zaujímavosti: Každým dňom tohto týždňa bude znamenie Kozorožca - so svojimi plusmi aj mínusmi - nadobúdať na presvedčivosti.

Ubúdajúca Luna bude v pondelok do večera v znamení Raka, do stredy večera v Levovi a do piatka neskorého večera v Panne. Zvyšok týždňa strávi potom Luna prechodom znamením Váh.
Náročnejšiu astrologickú atmosféru týchto dní nám môže Luna svojím okamžitým pôsobením ešte umocniť v pondelok od obeda až do večera, v utorok od večera až do polnoci, vo štvrtok večer aj v piatok večer. Tiež v sobotu ráno aj doobeda, vtedy vytvorí Luna so Slnkom kvadratúru. Ťažké môžu byť aj večerné nedeľné hodiny, až do polnoci.
Naopak, v piatok od polnoci až do rána, aj v piatok poobede bude vplyv Luny priať našim zámerom. 

Chcete prežiť tieto sviatočné dni v pohode? Vyzbrojte sa trpezlivosťou. A ak ste niečo "pokašlali", pokúste sa to čo najskôr citlivo napraviť. Astrológia Vám pomôže určiť, kedy a ako. Ponúkne odpovede na rôzne Vaše otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj
on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť na konci januára alebo skôr na začiatku februára. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 4 4 4 4
Býk 4 5 4 2 2 4 4
Bli 2 2 2 5 5 2 2
Rak 2 3 2 2 2 4 4
Lev 2 2 1 2 2 3 3
Pa 2 3 2 4 4 3 3
3 3 2 2 2 2 2
Ško 1 3 2 2 2 2 2
Str 1 1 1 4 4 1 1
Koz 2 2 1 1 1 4 4
Vod 3 4 2 2 2 3 3
Ry 2 3 3 5 5 3 3

ˆ Milan Jurášek, 16.12.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia