Horoskop na týždeň od 24.4. do 30.4.2017

Tento týždeň nás budú ovplyvňovať najmä konjunkcie medzi planétami: z minulého týždňa pokračujúca medzi Venušou a Chirónom v znamení Rýb, bude to o súcitení, emocionálnom trápení, o milostných sklamaniach aj o nenaplnenej láske. Tá druhá - ktorej vplyv sa bude s pribúdajúcimi dňami stupňovať - bude konjunkcia medzi Merkúrom a Uránom v dynamickom Baranovi. Je to spojenie kombinátora s rebelom. Rýchle myslenie a rozhodnutia, prílišná impulzívnosť a neústupnosť, snahy mať vždy "posledné slovo" a za každú cenu pretláčať nebežné, originálne riešenia sa ...

... nakoniec môže obrátiť proti nám!To však neznamená, že by nám niečo nemohlo vyjsť! Ale najskôr hneď v prvých dňoch týždňa.

Astrologické zaujímavosti: Zaujímavá zmena astrologickej klímy príde v závere týždňa. V piatok poobede prejde Venuša z Rýb do Barana a o pár minút neskôr Dračia hlava (tá prechádza horoskopom v opačnom smere ako planéty) z Panny do Leva.
Slnko máme už pár dní v Býkovi, no zatiaľ sú energie znamenia zemského živlu Býka menej presvedčivé, naďalej prevláda vplyv predchádzajúcich znamení Rýb a Barana .
V znamení Býka máme len osamotené Slnko; Merkúr, ktorý už v znamení Býka od začiatku apríla bol z tohto znamenia "vycúval" naspäť do Barana. Práve vtedy, keď do Býka vstúpilo Slnko.
Merkúr ako najbližšia planéta sa väčšinu času - astrologický pohľad zo Zeme - "drží" blízko Slnka, často býva s ním v rovnakom znamení; no nie vtedy, ak je práve ako teraz Merkúr retrográdny.
Konjunkcia Merkúra (myslenie, vyjadrovanie, prejav) s Uránom - planétou náhlych zmien - môže silno ovplyvniť nielen tento týždeň, no mohol aj prvé kolo volieb vo Francii v uplynulú nedeľu. Zaujímavé však je, že Merkúr sa pár dní pred druhým kolom volieb stane znovu direktívny a pôjde priamym smerom. A znovu vytvorí konjunkciu s Uránom, dokonca počas 7. mája s omnoho väčším vplyvom. Snáď to nakoniec vyjde!

Prvých dve a pol hodiny z pondelka bude Luna ešte v Rybách, potom prejde do Barana, kde bude až do stredy nadránom. Do nedele nadránom bude v Blížencoch a zvyšok nedele strávi Luna prechodom znamením Raka.
Nov - presná konjunkcia Luny so Slnkom nastane v Býkovi v stredu po obede. Je to šanca na nový dobrý začiatok, treba sa na túto chvíľu pripraviť!!

Problematické chvíľky nám môže Luna pripraviť či umocniť práve na nás prebiehajúce vplyvy v utorok od skorého rána do obeda aj neskoro večer, okolo polnoci zo stredy na štvrtok, v piatok skoršie ráno a pár hodín v noci zo soboty na nedeľu.
Naopak, priaznivý vplyv Luny môžme očakávať v stredu nadránom; škoda, že je to doba, keď väčšina ľudí spí.

Chcete vedieť, kedy je pre Vás tá správna doba aj na tie najväčšie rozhodnutia, aby ste ju nepremeškali, neprespali? Príďte na výklad, stačí sa ozvať, email nájdete nižšie!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 2 2 1 1 3
Býk 1 2 1 1 2 2 3
Bli 1 1 2 2 1 1 3
Rak 3 3 1 1 4 3 2
Lev 3 3 4 4 3 3 3
Pa 2 2 2 2 3 3 3
4 4 2 2 2 2 5
Ško 2 2 4 4 2 2 2
Str 2 2 2 2 2 2 3
Koz 3 3 2 2 4 4 4
Vod 1 1 3 3 2 2 2
Ry 4 4 2 2 3 3 3

ˆ Milan Jurášek, 16.03.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia