Horoskop na týždeň od 24.5. do 30.5.2021

Tento týždeň budú hlavní hráči na astrologickej šachovnici Merkúr, Venuša a Neptún. Merkúr, posol bohov, reprezentuje komunikáciu a ako nám "to myslí", o Venuši sa vie, že symbolizuje krásu, harmóniu a všetko to jemnejšie okolo lásky no a Neptún, boh mora ten to všetko zamlžuje. Po celý týždeň môžeme vidieť veci ináč, aké v skutočnosti sú, v jeho druhej polovici sa to začne dotýkať aj vzťahov. Môžeme byť naivní, príliš si partnera idealizovať, iných zasa čakajú prekvapenia či až škandály. No už od utorka sa bude zároveň zosilňovať harmonizujúco pôsobiaci vplyv Merkúra s Venušou. Tá ...

... mnohým prinesie jemnosť, partnerské porozumenie, schopnosť citlivo reagovať aj sa vhodne vyjadriť. A cez víkend sa pridá aj Mars - máme ďalší dobrý bodík navyše!

Astrologické zaujímavosti: Minulú nedeľu sa stal retrográdny Saturn, počas tejto sa (hneď po polnoci) zdanlivo zastaví a znamením Blížencov začne pohybovať akoby naspäť Merkúr. V tejto fáze rozbehu je relatívne pomalý, preto aj jeho aspekty budú pôsobiť nezvyčajne dlho - počas celého týždňa.
Najdôležitejšia astrologická udalosť týždňa nastane v stredu poobede, v magickom čase 13 hod. 13 min. -  Slnko z Blížencov sa dostane do opozície na Lunu v Strelcovi. Je to spln, ale spolu so Zemou budú na jednej priamke, čiže vznikne zatmenie Luny. Úplné zatmenie, na šiestom stupni týchto znamení a hoci z nášho územia nepozorovateľné, s účinkom by mali rátať (alebo už ho na sebe pozorujú) tí, ktorí majú okolo spomínaného stupňa osobnú planétu alebo citlivý bod svojho Osobného horoskopu. Trvanie vplyvu: pár týždňov plus mínus k tomuto dátumu.
Počas týždňa bude mať Luna aj "bežné" zvyčajne niekoľkohodinovo pôsobiace vplyvy:
pondelkové ráno bude pre mnohých vďaka Jupiterovi šťastné, v pondelok večer Luna zvýrazní hlavnú tendenciu týždňa - nevešajme hlavu a nerobme nič mimoriadne! Aj celá noc z pondelka na utorok môže byť kritická! Pre iných môže byť zasa veľmi náročné štvrtkové poobedie aj večer. V sobotu večer môžeme byť zbytočne vzťahovační a pokazíme si tým rande (napr.) Vlastne celá noc zo soboty na nedeľu môže byť skúškou vzťahov alebo napr. niektorí skoro z ničoho dokážu v rodine či na oslavách vytvoriť až neuveriteľné dusná...

 Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.
A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom?
Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, v tejto pohnutej dobe len on-line, individuálne, "na diaľku"- mobilom, cez Skype alebo ináč; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Ak máte záujem, ozvite sa!
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 3 3 5 5 3
Býk 4 4 4 4 2 2 3
Bli 2 2 4 4 2 2 1
Rak 1 1 4 4 4 3 2
Lev 3 3 2 2 2 2 2
Pa 3 3 5 5 3 3 3
2 2 2 2 3 3 1
Ško 1 1 2 2 2 2 3
Str 3 3 1 1 2 2 1
Koz 3 3 2 2 2 2 2
Vod 4 4 1 1 2 2 1
Ry 3 3 3 3 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 23.05.2021


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia