Horoskop na týždeň od 24.6. do 30.6.2019

Týždeň bude výraznejšie oddychovejší ako niekoľko predošlých, úplne bezstarostní by sme však byť nemali. Stále, najmä v prvých dňoch, môže ešte výraznejšie pôsobiť klamlivý Neptún. Niektorí budú márne, zbytočne riešiť niečo neuskutočniteľné, iní sa pokúsia preniesť do reality svoje sny a vyjde im to. Pre mnohých však stále zostáva témou číslo jedna - tak ako v minulom či aj predminulom týždni - ako nechať to staré za sebou, ako sa odpútať od minulosti či ako si z nej zobrať do ďalšieho života len to dobré. A možno v strede týždňa na to prídeme, iní zasa originálnym spôsobom ...

... niečo vyriešia. Alebo zarobia. Vo štvrtok a piatok budeme veľmi presvedčiví, mnohí aj neodolateľní. A taký pokojný víkend, ako nám hviezdy pripravili, sme už dávno nemali, tak si ho užime :-).   

Astrologické zaujímavosti: Vo štvrtok po polnoci prejde Merkúr z Raka do Leva. Nášmu prejavu môže na určitú dobu pridať na dramatickosti. Ale pozor na pýchu a aroganciu!
Silu znamenia Raka (zostáva Slnko, Mars, Dračia Hlava) to síce trošku oslabí, no vodný živel zostáva  - aj vďaka výrazným Rybám (Neptún, Lilit) - najpresvedčivejší. Spolu s ďalším výrazným zemským živlom - silný Kozorožec (Saturn, Pluto, Dračí chvost) - budú určovať chod sveta.

Pre mágiu svätojánskej noci, ktorou začal tento týždeň, je Luna v tom najvhodnejšom znamení - v tajomných a všetkému magickému a nadprirodzenému otvorených Rybách. Mnohí možno niečo mimoriadne prežili už počas uplynulej nedele večer či pred polnocou. Odporúča sa časť tejto noci stráviť v prírode, ponúknuť možnosť magickým silám vstúpiť. Legenda k svätojánskej noci hovorí: otvárajú sa brány do iných svetov, môžete stretnúť lesné bytosti, víly, škriatkov, odkrývajú sa poklady, oheň očisťuje, nazbierané byliny omladzujú, prebúdzajú sa túžby a vášne ... :-)
Od utorka skorého rána do štvrtka poobedia bude Luna v Baranovi, do soboty pred polnocou v Býkovi a záverečnú nedeľu strávi Luna prechodom znamením Blížencov.
A ako sa pridá svojím vplyvom Luna k celkovej atmosfére? Magickosť skorého pondelkového rána Luna len potvrdzuje, výrazne pozitívnych môže byť aj niekoľko hodín okolo polnoci z piatka na sobotu.
Naopak v utorok okolo obeda si kontrolujme reakcie (kvadratúra Luny so Slnkom), v stredu od obeda až do polnoci sa nesnažme plávať proti prúdu!

Hoci som to ani tu, ani pred týždňom jednoznačne nespomenul, v tomto období môže byť aj dosť rozchodov. Prekvapivých, nečakaných, nechcených. A môžu vyvstať otázky - ako ďalej?  Aj v tomto Vám pomôcť astrológia, tak ako pomohla aj mnohým predtým.
Astrologické výklady Vám ozrejmia súvislosti, ukážu východiská, poskytnú riešenia. Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

NNáplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte. /p>

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 4 4 3 3 3 3
Býk 3 2 2 1 2 2 2
Bli 3 3 3 1 3 3 1
Rak 1 4 4 4 2 1 3
Lev 2 3 3 3 3 3 2
Pa 2 3 3 2 3 3 4
3 2 2 1 2 2 1
Ško 1 3 3 2 2 2 2
Str 4 1 1 1 2 2 4
Koz 1 3 4 2 1 1 2
Vod 2 4 3 3 3 3 2
Ry 4 3 3 2 3 3 5

ˆ Milan Jurášek, 13.06.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia