Horoskop na týždeň od 24.8. do 30.8.2015

Čakajú nás dobré dni, rátajme so šťastnými náhodami, s úspechmi v podnikaní aj pri obchodoch a nákupoch, pravdepodobne od utorka až do piatka. Iní nájdu medzierku na trhu a prídu s niečím netradičným, ďalší zasa dar reči využijú na to, aby niekoho dostali tam, kam chcú; áno, možno aj do postele. V strede týždňa dokážeme využiť aj tie najmenšie šance, iní sa presadia organizačnými schopnosťami, plánovaním a trpezlivosťou. Víkend znovu oživí našu príťažlivosť, priblíži atmosféru letných lások a ponúkne šance aj nezadaným. Nenechajme si však pokaziť prvé dni týždňa, ...

 

... nenechajme sa ovplyvniť atmosférou zo záveru toho predchádzajúceho, nesnažme sa, ak nám niečo nejde, urobiť či dokončiť rozpracované stoj čo stoj! Rada: ak sa nám v určitej oblasti nedarí, nechajme to tak a pár dní sa venujme inej, prípadne až tej ďalšej. A k tým pôvodným záležitostiam sa vrátime o týždeň; dokonca možno sa dovtedy veci "utrasú" aj bez nášho pričinenia. Tak svoje dosiahneme bez mimoriadneho výdaja energie, ktorej ešte stále nemusíme mať začiatkom týždňa nazvyš.

Astrologické zaujímavosti: Od uplynulej nedele máme Slnko v znamení Panny, Panna so svojimi kvalitami bude teda od pondelka dominovať. V utorok skoro ráno znamenie Panny opúšťa Lilit a prejde do Váh, to isté (prechod z Panny do Váh) urobí vo štvrtok podvečer aj Merkúr. Od štvrtka večera teda rátajme, že dianie okolo nás i v nás budú okrem energií znamenia Panny ovplyvňovať aj energie nasledujúceho, už jesenného znamenia Váh.

Luna bude počas tohto týždňa v pondelok a v utorok skoro ráno ešte v Strelcovi, počas utorka a stredy doobedia bude v Kozorožcovi, do soboty predobedia bude prechádzať Vodnárom a zvyšok soboty a počas nedele znamením Rýb.
Luna tento týždeň dorastá do splnu, ktorý bude vrcholiť v sobotu večer. Ako pre obdobie každého splnu, aj pre tento - najmä pre citlivejších a  nevyváženejších ľudí - platí: treba sa vyvarovať nezvyčajných činností, neodvolateľných vyjadrení a rozhodnutí, najlepšie bude venovať sa len bežným veciam. Tento spln môže byť ešte špecifický výraznejším nezvládnutím únikových tendencií - alkohol, návykové látky, drogy.
Ďalšie, z astrologického pohľadu - podľa polohy Luny vo zvieratníku - na zvládnutie náročnejšie okamihy môžu byť: v stredu od obeda až do večera, v piatok ráno aj poobede, v sobotu ráno aj na obed a v už spomínanú sobotu večer až do polnoci.
Naopak, harmonické okamihy aj udalosti očakávajme v pondelok okolo obeda, možné sú nielen rýchle zamilovania, ale aj parádne bleskovky. 

Rozhodujete sa medzi dvoma možnosťami, cestami, postojmi či partnermi?  Môže Vám pomôcť astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce začínajú od konca septembra 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 2 3 2 2 1 2
Býk 3 3 3 4 5 4 3
Bli 5 3 3 1 1 1 3
Rak 2 2 4 1 3 4 2
Lev 3 2 2 2 4 3 4
Pa 4 1 1 1 2 2 4
1 2 3 1 2 1 2
Ško 3 3 3 4 5 4 3
Str 4 3 3 2 3 4 5
Koz 2 1 1 1 3 1 1
Vod 3 3 3 3 4 3 3
Ry 5 2 2 2 4 3 4

 

ˆ Milan Jurášek, 10.07.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia