Horoskop na týždeň od 24.8. do 30.8.2020

Silnejúce tendencie z druhej polovice minulého týždňa môžu začiatkom toto ešte vygradovať, zvýšená akcieschopnosť a vnútorná potreba ísť na doraz, "hlava-nehlava" nám môže spôsobiť až nenapraviteľné škody. Až do piatku sa viac kontrolujme, nechcime všetko a za každú cenu! V prvej polovici týždňa bude ohrozený princíp Merkúra - to ako sa vyjadrujeme, čo kupujeme, predávame, podpisujeme, akým spôsobom chceme zarobiť :-). V závere týždňa zasa hrozí, že tej vášne bude až príliš moc (alebo nezvládnutej). A teraz to dobré - v prvej polovici týždňa sa nebojme improvizovať, v tej ...

... druhej vsaďme na romantiku, kultúru, hľadajme inšpiráciu v umení alebo spôsoby, ako spasiť svet.  

Astrologické zaujímavosti: Počas predchádzajúcej soboty sa Slnko prehuplo do posledného letného mesiaca, prešlo zo znamenia Leva do znamenia Panny. Všetko alebo skoro všetko začína byť zamerané a posudzované najmä z praktického hľadiska.
Týždeň sa ponesie v duchu vyrovnávania rôznych druhov napätí medzi dvoma prevládajúcimi živlami - zemským Kozorožcom a ohnivým Baranom. Živlami, ktoré nie vždy vedia nájsť spoločnú reč. Bude sa to diať na kolektívnej aj individuálnej úrovni, nás samozrejme zaujíma viac tá osobná - ako sa s tým popasujeme my sami. Závisí to samozrejme na tom, ako určité "háklivé" prvky horoskopu zasahujú do toho nášho Osobného horoskopu. A ešte viac od toho, ako vedome tieto vplyvy prežívame. Všetko sa to deje v posledných dekádach spomínaných znamení - na jednej strane zlovestná voľná konjunkcia Saturna a Pluta v Kozorožcovi (už celé mesiace mení všetko a všetkých), na druhej strane prudko brzdiaci - teda pomalý Mars (10. septembra sa úplne zdanlivo zastaví a stane sa retrográdny) vo voľnej konjunkcii s Lilit. Je to výbušná zmes, nepozerá napravo-naľavo :-( .

Aj tento týždeň prejde Luna znameniami všetkých živlov. Do utorka poobedia bude vo vodnom Škorpiónovi, do štvrtka večera v ohnivom Strelcovi a do nedele pár hodín po polnoci v znamení zemského živlu, v Kozorožcovi. Zvyšok nedele bude Luna prechádzať znamením vzdušného živlu - Vodnárom.

Náročnejšie chvíle z hľadiska okamžitej polohy Luny môžu byť v utorok večer a počas soboty - Luna bude prechádzať druhou polovinou znamenia Kozorožca. Niečo priaznivé nám môže Luna prihrať v pondelok večer a v utorok ráno.

Samozrejme, všetky z vyššie uvedených tendencií sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 1 1 4 4 1
Býk 2 1 2 2 2 2 3
Bli 3 4 5 5 3 3 3
Rak 1 2 4 2 4 5 3
Lev 3 3 3 2 2 2 4
Pa 1 2 4 2 1 1 2
3 2 3 3 5 5 3
Ško 2 1 2 2 3 3 3
Str 2 1 2 2 2 2 2
Koz 1 1 2 2 1 1 2
Vod 3 2 2 2 2 2 2
Ry 1 1 3 2 1 1 2

ˆ Milan Jurášek, 24.06.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia