Horoskop na týždeň od 25.2. do 3.3.2019

Vyzerá to tak, že tento týždeň bude najmä o vzťahoch, a v mnohých z nich s ich stabilitou slušne "zamáva". Na pozore by sa mali mať najmä tí, ktorí počas minulého víkendu niečo bokom rozohrali a prešlo im to; budú v pokušení v tom pokračovať - čo nemusí dobre dopadnúť! Iní si zasa neštandardnými prístupmi k morálke ohrozia svoje postavenie či budúcnosť. Ďalší zasa - s vidinou niečoho vášnivejšieho - zo svojho vzťahu nehanebne "vycúvajú". Dni v strede týždňa nám doprajú čas na zváženie ďalších krokov. A možno nájdeme aj iné oblasti, kde sa oplatí investovať svoj čas aj energiu. Štvrtok,...

 ... no najmä piatok prinesie do našich životov aj vzťahov prvky nestability, prílišnú túžbu po slobode aj náhle zvraty. Očakávajme originalitu "za každú cenu", zbytočné míňanie, rozchody aj návrhy na rozvod. V sobotu a ešte viac v nedeľu sa prebudí naša intuícia, mnohí sa znovu vrátia k ezoterike a mystike, iní však stratia zmysel pre realitu a ich chovanie bude nevypočítateľné.

Astrologické zaujímavosti: Zasnívané a často v ilúzii žijúce Ryby (je v nich Slnko, Merkúr a Neptún) a racionálny, no aj príliš na svoj prospech hľadiaci Kozorožec (Venuša, Saturn a Pluto) sú dve znamenia, ktoré aj naďalej vo veľkej miere ovplyvňujú chod sveta, dianie v nás aj okolo nás. A čiastočne im pri tom sekundujú ohnivé znamenia Strelec (Jupiter) a Baran (Urán a Chirón).
Astrologicky zaujímavý bude piatok, v podvečer opustí Venuša znamenie Kozorožca a prejde do slobodomyseľného a nekonvenčného Vodnára.

Luna tento týždeň ubúda - je cúvajúca, jej tvar na oblohe vytvára písmeno C. Do pondelka neskorého večera bude ešte prechádzať Škorpiónom a do štvrtka rána nasledujúcim znamením Strelca. Do soboty večera bude potom v Kozorožcovi a zvyšok víkendu strávi Luna prechodom znamením Vodnára.
V utorok tesne po obede vytvorí Luna presnú kvadratúru so Slnkom. Tento neharmonický aspekt môže najmä citlivejším jedincom do života priniesť stresové situácie, neistotu a výbušnosť. Riešenie dôležitých vecí - aj všetkého, čo sa týka partnerstva a spoločnej budúcnosti - si radšej presuňme na nasledujúci deň či dni!
Máme tu aj priaznivý vplyv Luny, dokonca opakovane: skoro po celý pondelok, no najmä pár hodín okolo obeda, a tiež v sobotu, od skorého rána skoro do obeda.

Tu horeuvedené vplyvy sú všeobecné; samozrejme platia, no pre niekoho viac a pre iného menej. No pre Váš špecifický Osobný horoskop sa ich dá s výrazne väčšou pravdepodobnosťou vyvodiť - pozitívnych aj problematických - pre určité obdobie (dni, týždne, mesiace, roky) výrazne viac. 

Ak sa chcete o sebe dozvedieť viac, príďte na výklad, astrológia Vám môže pomôcť! Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už vo februári. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 2 2 3 3 3 3
Býk 2 2 2 1 1 3 4
Bli 3 5 5 3 3 3 3
Rak 1 2 2 4 4 4 4
Lev 3 3 3 2 2 2 4
Pa 2 5 5 2 2 2 4
3 3 3 4 2 2 1
Ško 4 4 4 2 2 3 5
Str 2 1 1 2 2 3 1
Koz 1 2 2 1 1 1 2
Vod 3 2 2 2 2 2 2
Ry 3 4 4 3 3 3 3

ˆ Milan Jurášek, 14.02.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia