Horoskop na týždeň od 25.3. do 31.3.2019

Aj počas tohto týždňa môžeme veľa urobiť pre svoju budúcnosť, pre vnútorný pocit svojej osobnej slobody. Alebo pre to, aby sme mali zo seba konečne dobrý pocit. Možno to však bude znamenať, že budeme musieť zrušiť aj nejaké osobné väzby, možno aj tie dlhoročné. Iní zasa budú o týchto veciach dlhšie premýšľať, ale nakoniec si - po zvážení všetkých plusov a mínusov - netrúfnu. Niektorí využijú šance a nájdu si niekoho pre nezáväzné stretávanie, u ďalších zasa priateľstvo prerastie v lásku. Najlepšie dni pre lásku vo všetkých podobách budú tie v strede týždňa, nedeľa zasa...

... - napriek tomu, že je to tradične deň voľna  - bude ako stvorená na to, aby sme niečo nové aktívne začali. Tak do toho! 

Astrologické zaujímavosti: V utorok večer prechádza Venuša - planéta lásky a všetkého, čo nejako súvisí so vzťahmi, ústretovosťou, všetkým krásnym, zmyselným, s estetickým cítením, vkusom a umením - z Vodnára do Rýb. Na niekoľko týždňov nám prinesie viac romantiky, ale aj citlivosti a zraniteľnosti. Vo štvrtok poobede prestáva byť Merkúr retrográdny, počas nasledujúcich dní a mesiacov budeme mať príležitosť vykonať zmeny, ktoré sme si počas niekoľkých predchádzajúcich týždňov dobre premysleli. No a v nedeľu ráno opustí Mars znamenie Býka a prejde na asi mesiac a pol do znamenia Blížencov.

Mars spolu s Venušou pôsobia na nás aj v oblasti lásky a vzťahov, dokonca najvýraznejšie. Ich vplyvy počas jarných mesiacov - aj s konkrétnymi obdobiami "od-do" - pre vaše znamenie si môžete pozrieť práve tu

Do pondelka rána bude Luna ešte prechádzať Škorpiónom, v nasledujúcom Strelcovi bude do stredy poobedia a v Kozorožcovi až do soboty nadránom. Zvyšní víkendový čas strávi Luna prechodom znamením Vodnára.
Neharmonickú kvadratúru so Slnkom vytvorí Luna vo štvrtok skoro ráno, opatrnejší by mali byť najmä tí, čo zavčasu stávajú. V každom prípade buďme cestou do práce - najmä pri šoférovaní na prepchatých príjazdoch do väčších miest - pozornejší a ústretovejší. Ďalšie problematické hodiny z hľadiska okamžitej pozície Luny môžu byť hneď tie prvé pondelkové, aj v sobotu skoršie ráno.
Na druhej strane, v stredu večer nám svojím pôsobením môže Luna pomôcť, z nevinného flirtu môže byť aj niečo viac.

Cítite, že vo Vašom vzťahu to už nie je ako kedysi? A neviete, čo s tým? Aj v tomto prípade by Vám mohla astrológia pomôcť zvážiť "pre a proti", vyhodnotiť Vaše šance, pomôcť rozhodnúť sa.
Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 3 3 3 1
Býk 3 3 1 1 1 3 3
Bli 5 5 4 3 3 3 3
Rak 2 4 2 4 5 2 3
Lev 1 1 1 3 3 2 2
Pa 5 5 4 2 2 4 4
1 1 3 3 3 2 2
Ško 4 4 1 1 1 5 3
Str 1 1 1 2 2 1 1
Koz 2 2 1 1 1 2 2
Vod 2 2 1 2 2 2 2
Ry 4 4 3 3 3 3 3

ˆ Milan Jurášek, 28.02.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia