Horoskop na týždeň od 25.5. do 31.5.2015

Týždeň patrí k tým ťažším a prvé dva dni budú pravdepodobne na zvládnutie najnáročnejšie; hrozí vyhrotenie problémov medzi vonkajším a vnútorným, medzi mužským a ženským princípom. Na viacerých úrovniach. Aj ďalšie dni tohto týždňa nám môžu priniesť rôzne obmedzenia a sklamania (možno aj podobné ako v posledných dňoch toho predchádzajúceho), určité neistoty a pesimizmus, iných zasa zaskočí nedostatok reálneho pohľadu na dianie okolo seba či neschopnosť reálne vidieť svoju úlohu vo svete, chaos vo financiách i v hlave, návykové tendencie, túžby a vášne, ktoré sa budú drať na povrch, ďalší sa uchýlia ku klamstvu či niekomu sadnú na lep. Ak neviete "kudy kam", skúste sa viac oprieť o partnera; požiadať o pomoc však neodkladajte, počas prvej polovice týždňa bude účinnejšia. Iným pomôžu - najmä vo štvrtok a piatok - predtým rozvíjané spoločenské kontakty.

 

Astrologické zaujímavosti: Blíženci zostávajú po celý týždeň najpresvedčivejším znamením, okrem Slnka sa v nich - v prvej polovici znamenia - po celý týždeň nachádza aj Merkúr a Mars.
Konjunkcie retrográdneho Merkúra s Marsom (v stredu hneď poobede, na desiatom stupni) a so Slnkom  (v sobotu večer, na deviatom stupni Blížencov) vplyv energií znamenia Blížencov ešte viac zvýraznia. Viac o kvalitách Blížencov nájdete tu, tu a tu, ďalšie porovnania s inými znameniami, vždy pre určité životné oblasti môžete pozrieť tu.

V pondelok pred obedom prechádza Luna z Leva do znamenia Panny, od stredy pár minút pred polnocou do soboty predobedia bude Luna vo Váhach a zvyšok víkendu v Škorpiónovi.

V pondelok večer Luna vyutvára kvadratúru - je to tenzný aspekt - na Slnko; pokladajme tento večer (niektorí aj poobedia a noc) za obdobie možných konfliktov! O to viac, že do tejto kvadratúry je neharmonicky "zamontovaný" aj Saturn.
Ďalšie nepriaznivé momenty z hľadiska Luny sú pár hodín v utorok pred obedom, a okolo polnoci z piatka na sobotu a v sobotu neskoro večer. Naopak, v sobotu podvečer môže k nám byť osud (karma, Univerzum) mimoriadne priaznivo naklonený.

Pokladáte to, čo sa Vám práve deje za náročné či nekončiace? Má to svoj význam, máte sa z toho poučiť! Chcete tomu viac rozumieť? Príďte na výklad, astrológia Vám môže pomôcť!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu
- Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského Vám odhalí Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmí Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližší seminár: Praktická astrológia - Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop; výhľadový termín - jún alebo od septembra 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 3 3 2 2 1 2
Býk 1 1 1 3 3 2 2
Bli 2 4 4 1 1 1 2
Rak 4 3 2 2 4 3 2
Lev 1 3 3 1 1 1 3
Pa 3 4 4 3 3 2 3
2 3 3 4 4 3 3
Ško 3 3 3 2 2 1 2
Str 1 3 3 1 1 1 3
Koz 2 3 3 3 3 2 2
Vod 2 3 3 1 1 1 3
Ry 2 4 4 2 2 2 3

 

ˆ Milan Jurášek, 12.03.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia