Horoskop na týždeň od 25.6. do 1.7.2018

Už niekoľko týždňov naznačujem, že sa vždy počas týždňa vyskytne dosť napäťových aspektov Slnka, Merkúra či Venuše s pomalými planétami. Teda že to nemusia/nemuseli byť bezproblémové dni a týždne. A tak to bude aj počas tohto týždňa, bude na nás pôsobiť spolu päť tenzií. Ďaleko najsilnejšia bude opozícia Slnka a Saturna, možno sme jej nastupujúci vplyv zaznamenali už závere uplynulého víkendu. Zvyčajne prináša pesimizmus, chlad do vzťahov, sklamania, rôzne prekážky, človek sa snaží a nič nejde ...

... ako zvyčajne. Môžu sa zvýrazniť aj zdravotné obmedzenia. A platí to na všetky dni. A čo som na minulý týždeň spomínal o zubárovi, chrbtici a zlomeninách, s tým počas tohto rátajme dvojnásobne! Ak máme niečo, čo nepočká na budúci týždeň, nechal by som si to až na predsa len ľahší víkend. Aj tak však netreba príliš vymýšľať!

Astrologické zaujímavosti: Počas tohto týždňa príde k dvom mimoriadnym astrologickým udalostiam. V utorok pred polnocou sa stane Mars v znamení Vodnára retrográdny, vydá sa naspäť k znameniu Kozorožca. A v piatok ráno opustí Merkúr slnečné znamenie Raka a prejde do nasledujúceho Leva. Znamenie Rak a jeho vplyv - doteraz nie veľmi výrazný - sa ešte o niečo oslabí (zostáva v ňom len osamotené Slnko), vplyv znamenia Leva o niečo stúpne. Aj tak však na dianie stále výrazne už celé mesiace vplývajú - v dobrom i zlom - energie znamenia Kozorožca .

Luna začína tento týždeň svoju púť znameniami v Škorpiónovi, ale hneď v pondelok ráno prejde do Strelca; kde bude až do stredy neskorého poobedia. V nasledujúcom Kozorožcovi bude až do soboty skoršieho rána a záver týždňa strávi Luna prechodom znamením Vodnára. 
V znamení Kozorožca bude vo štvrtok ráno spln. Je všeobecne známe, že citlivejších ľudí môže spln negatívne ovplyvniť. Ak k takým patríme, buďme počas štvrtkového rána aj doobedia ešte o niečo pozornejší. A nič náročnejšie si na tieto hodiny neplánujme!
Kritická môže byť - s ohľadom na okamžité postavenie Luny na určitom stupni Zvieratníka - aj sobota od rána do obeda a tiež posledné nedeľné hodiny.
Máme tu aj viac termínov, kedy môže Luna svojím pôsobením zmierniť prevládajúce nepriaznivé konštelácie - v pondelok okolo obeda, okolo polnoci zo štvrtka na piatok, aj v piatok skoršie ráno; skúsme ich využiť!

Najmä počas ťažších období Vám môže astrológia svojimi postupmi výraznejšie pomôcť; vybrať tie správne dni.  Ponúkne odpovede na rôzne Vaše otázky. Určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, príďte na výklad!
Astrologický výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 1 3 3 1 1
Býk 3 3 2 3 3 5 5
Bli 4 4 3 4 2 2 2
Rak 1 3 3 4 4 4 3
Lev 2 2 2 4 4 4 4
Pa 3 3 2 2 2 4 4
1 1 1 3 3 2 2
Ško 3 3 2 3 3 4 4
Str 2 2 1 2 2 3 3
Koz 2 2 1 1 1 2 2
Vod 2 2 1 2 2 2 2
Ry 3 3 1 1 1 3 3

ˆ Milan Jurášek, 03.06.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia